V erenigingsnieuws VERSLAG VAN DE ALGEMENE VERGADERING VAN DE NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE OP VRIJDAG 30 MEI 1975 TE DELFT 1Opening Met een welkom aan de 43 aanwezigen opent de voorzitter om 16.15 uur de vergadering. Ter herdenking van de over ledenen, de heren Kikkert, Von Frijtag Drabbe, Arkesteijn en Jumelet worden enige ogenblikken stilte in acht genomen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen - De studiedag in het najaar zal worden gewijd aan het onderwerp waarde en waardebepaling van onroerend goed. - Met de Royal Institution of Chartered Surveyors zijn con tacten gelegd om tot een nauwere samenwerking te komen. Op een vraag van de heer Alberda wordt geantwoord dat deze aangelegenheid geen verband houdt met de activiteiten van het Geometer Liaison Committee van de F.I.G. De heer Alberda wijst erop dat het ledenbestand van de R.I.C.S. voor een groot deel uit quantity surveyors bestaat waarmee de geodetisch ingenieur weinig verwantschap heeft. 3. Verslag van de algemene vergadering van 10 mei 1974 (zie N.G.T. september 1974, pag. 187) Het verslag wordt ongewijzigd goedgekeurd. 4. Verslag van de secretaris ingevolge art. 18 H.R. (zie N.G.T. mei 1975, pag. 102) Het verslag wordt zonder commentaar goedgekeurd. 5. Verslag van de penningmeester ingevolge art. 23 H.R. Het verslag wordt ter vergadering uitgereikt. De voorzitter verklaart dat door de volgende oorzaken de kosten van het tijdschrift aanmerkelijk hoger zijn uitgevallen dan was be groot: van het februarinummer over informatiesystemen zijn veel minder exemplaren afgenomen dan aanvankelijk was toegezegd; de drukkosten zijn meer gestegen dan was be groot; het aantal pagina's was groter dan gepland; het num mer betreffende de grootschalige basiskaart is zeer kostbaar geweest. Omdat ook in de toekomst de uitgave van het tijd schrift in de huidige vorm relatief duur zal zijn, vraagt de voorzitter het oordeel van de vergadering over de wijze waarop het tijdschrift wordt uitgegeven. Verschillende aan wezigen achten het niet goed mogelijk om thans tot een goed afgewogen oordeel te komen en stellen voor dit onderwerp in de volgende algemene vergadering opnieuw aan de orde te stellen. De heer Timmerman merkt op dat de post te ont vangen abonnements- en contributiegelden bijzonder hoog is. De voorzitter beaamt dit. Het financieel verslag wordt vervolgens door de vergadering goedgekeurd. 6. Verslag van de kascommissie 1974 De Kascommissie, bestaande uit de heren Rentema en Harder, keurt het financieel beheer over 1974 goed, blijkens een bij het bestuur ingediend verslag. De voorzitter dechar geert daarop de penningmeester voor het gevoerde beheer. 7. Benoeming Kascommissie 1975 Op voorstel van het bestuur worden de heren Rentema en P. J. Bakker benoemd in de Kascommissie 1975. 8. Bestuurssamenstelling Volgens rooster treedt de secretaris, de heer Polman, af. De voorzitter dankt hem voor het vele werk dat hij voor de vereniging heeft verricht. Het bestuur heeft de heer J. K. B. Sonnenberg kandidaat gesteld voor het bestuur. Aangezien er geen tegenkandidaten zijn gesteld, wordt de heer Sonnen berg in het bestuur gekozen. 9. Begroting 1975 De heer Timmerman vindt de posten advertentie-inkomsten en drukkosten erg laag en de post tijdschriftadministratie erg hoog. De voorzitter antwoordt dat in 1975, in tegenstelling tot het voorgaande jaar, geen bijzondere nummers van het tijdschrift zijn te verwachten, zodat geen extra advertentie inkomsten zijn begroot en de drukkosten vermoedelijk lager zullen uitvallen dan in 1974. Voor de administratieve werk zaamheden zal de drukker meer ingeschakeld moeten wor den, zodat hiervoor hogere uitgaven zijn begroot. De heer Rentema vraagt zich af of de vereniging wel moet bijdragen in de kosten van het tijdschrift. De voorzitter stelt dat in het tijdschrift ruimte wordt gereserveerd voor vereni- gingsnieuws en dat het tijdschrift bovendien een belangrijke representatieve functie voor de vereniging heeft. De heer Burki merkt op dat voor de tijdschrift-uitgave wel licht subsidie kan worden verkregen. De heer Rogge geeft in overweging het tijdschrift in offset te laten drukken. De voorzitter stelt voor de contributie te verhogen tot ƒ90, voor gewone leden en 45,voor student-leden. De heer Stellingwerf Beintema acht de voorgestelde contri butie voor student-leden te hoog. De voorzitter antwoordt hierop dat bij de vorige contributieverhoging de contributie voor student-leden ongewijzigd is gebleven en dat, aangezien dit niet heeft geleid tot een toename van het aantal student leden, thans wordt voorgesteld deze contributie weer op de helft van die voor gewone leden vast te stellen. De verga dering gaat vervolgens met het contributievoorstel en de begroting akkoord. 10. Onderwijscommissie De voorzitter deelt mee dat de M.T.S.-en in Arnhem en Hengelo voornemens zijn dit jaar de differentiatie landmeet kunde in te voeren. De voorzitter spreekt zijn waardering uit voor het werk dat door de onderwijscommissie en de leer plancommissie is verricht. Het bestuur zal zich beraden over eventuele nieuwe opdrachten voor de onderwijscommissie en over de samenstelling ervan. 11Eerste lustrum De voorzitter deelt mee dat de viering van het eerste lustrum zal worden gecombineerd met de voorjaarsactiviteiten van de vereniging. 12. Rondvraag - De heer Van Wely pleit nogmaals voor de invoering van de titel ingenieur-verificateur voor de leden van de Kas commissie. - De heer Rietveld deelt mee dat binnenkort een bestuurs vergadering van de Vereniging van Civiel-Landmeters en Geodetisch Ingenieurs zal worden gehouden met het doel de vereniging definitief op te heffen. De heer Van Wely herinnert eraan dat op de laatste ledenvergadering van die vereniging is besloten de vereniging uit te drinken. De voorzitter stelt voor dit ter gelegenheid van het eerste lustrum van de N.V.G. te doen. 13. Sluiting De voorzitter sluit om 17.45 uur de vergadering. De secretaris, ir. J. K. B. Sonnenberg 192 ngt 75

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1975 | | pagina 14