Fig. 4. Meneer Van der Hoek krijgt ook een papier als be wijs van z'n erelidmaatschap. werkers waren verschenen in hun spijker-outfit, terwijl de studenten, op een enkele uitzondering na zich voor de ge legenheid als heren-studenten manifesteerden. Het aperitiefle liep ruim een uur uit, doch dit was in het geheel niet erg omdat, zoals u weet, een koud buffet zich er niet voor leent om koud te worden. Erg warm was het er trouwens ook niet. Toen we dan uiteindelijk richting eetkamer geleid werden, troffen we, aldaar aangekomen, zo'n 2 prach tig opgemaakte schalen aan. Vele soorten worst, vlees en vis, alles fraai gegarneerd met allerlei hapjes, wierpen ons een lonkende blik toe. Dat het er niet alleen lekker uitzag, maar ook lekker smaakte bleek al ras. Zodoende, en omdat er meer dan voldoende was, zal niemand van de aanwezigen spijt hebben gekregen van zijn besluit om deel te nemen en zullen andere, die deze avond misten, hun beslissing slechts kunnen betreuren. De derde dag De 26e november ofwel de derde dag van het lustrum brak al vroeg aan, vooral voor hen, die de avond tevoren van het koud buffet genoten hadden. Dat er op deze wijze geen tijd voor het ontbijt overbleef bij velen, zou Publieke Werken in Amsterdam nog wel merken bij de lunch; maar daarover straks! Eén excursiegangtr had zich zelf helemaal verslapen en kwam met de trein na! Maar de rest vertrok vrolijk rond het afgesproken tijdstip met de bus uit Delft. Deze bus echter was niet van al te beste kwaliteit. Echter: rijden deed hij wel en klokslag 10.00 uur stonden we op de stoep bij P.W. Wij werden welkom geheten door de heren Te Kronnie en Roelfsema met een kopje koffie. Zij betreurden het echter zeer dat er slechts zo weinig staf aanwezig was (slechts de heren Strang van Hees en Rodrigues Lopes vergezelden ons). Vervolgens werd ons met behulp van een filmpje en een hele boel dia's duidelijk gemaakt hoe de bouw van de metro (en vooral ook de meetkundige begeleiding hiervan) in zijn werk gaat. En na een korte discussie stortte men zich op de (gratis) lunch! Deze was uitstekend verzorgd (tot en met soep toe!). Maar men had zich wel even verkeken op de grootte der magen der studenten: 2 a 3 extra schalen broodjes bleken niet voldoende, waarna snel nog enige broden werden aan gedragen, maar ook deze vermochten nog niet alle honger te stillen, maar de koffiejuffrouwen lieten zich niet meer zien; waarschijnlijk zou anders het tekort van Amsterdam te groot zijn geworden. Aldus enigszins gesterkt, begonnen we daar een ±1 uur durende wandeling langs het metro-tracé, waarbij we ook even onder de grond doken om een namaak-metro-station te bezichtigen. Jammer genoeg werkte het weer niet mee, het regende voortdurend. Gedurende deze wandeling werden er vele intelligente vragen gesteld, waarbij vooral de discussies tussen de heren Te Kronnie en Lopes veler aandacht trokken. Via de Nieuwmarkt-buurt kwamen we aan bij de Beurs, waar we middels een fraaie dia-serie en een geanimeerde discussie, een inzicht kregen in de planologische achtergronden van het geheel. Van iemand van de dienst Stadsontwikkeling hoorden we daar de volgende definitie van Openbaar Vervoer: „Iets wat je ergens vandaan brengt waar je niet bent, naar ergens waar je niet naar toe hoeft". Na afloop hiervan trokken de excursiegangers nog even op eigen gelegenheid de stad in, ofschoon de regen bleef aan houden. Dat sommigen hierbij wat „afdwaalden" in de richting van nou ja blijkt onvermijdelijk. Toch was de hele zaak op tijd weer terug bij de bus, om rich ting boerenkool te rijden! Dit werd een uiterst smakelijke aangelegenheid, niet alleen doordat de boerenkool te Halfweg uitstekend smaakte, maar ook door de aanwezigheid van onze gasten van P.W.vooral de heer Te Kronnie bleek een uitstekend gangmaker - hij mag volgend jaar weer meedoen! - En terwijl de stemming omgekeerd evenredig steeg met het peil in het biervat, werden vele tafelredes waaronder één van ons erelid de heer Homan afgestoken, waarbij vooral de geografische ligging van het gebouw voor geodesie het moest ontgelden. Een hele sterke wil ik de lezer niet onthouden - en misschien moet de afdeling zich dit ook wel aantrekken (bijv. in het studieprogramma) - „de ligging van het gebouw (ook wel bunker genoemd) is symbolisch voor het maatschappelijke isolement". Vele happen en - vooral - slokken verder kwam dan het einde van deze geslaagde excursie en kon de chauffeur ons weer naar Delft geleiden, alwaar men zich kon gaan opmaken voor de volgende lustrumdag. De vierde dag Donderdag 27 november 1975 zal de geschiedenis ingaan als de uiterst geslaagde „Open-lustrum-dag". Een zeer groot aantal (studenten meegeteld in totaal 155) ouders, echtgenotes, vrienden en vriendinnen, kennissen en mogelijk nog andere belangstellenden, kregen de unieke gelegenheid om alles te weten te komen over geodesie, de op leiding, het geodesiegebouw en alles wat er ermee verband Fig. 5. „Geodesie en ontwikkelingslanden". Het forum wordt bestookt met vragen. V.l.n.r. gespreksleider Gerard Schwarz, drs. Van 't Haaff en ir. Visser. ngt 76 9

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 11