procedure: vaststelling door de gemeente en goed keuring door G.S. Na de goedkeuring van het rap port staat dus ook het globale bestemmingsplan vast. Daarna kan het globale toedelingsplan worden ontworpen, waarbij de toedelingsregels en de uit gebrachte wensen van belang zijn. Er is de voorkeur gegeven aan een globaal toe delingsplan vóór de stemming, omdat op deze wijze in dit stadium een zo volledig mogelijke informatie aan de belanghebbenden wordt verstrekt. Na de stemming vindt de meer gedetailleerde definitieve toedeling plaats. Terloops zij opgemerkt dat bij de eerste schatting de waarde van het ingebrachte goed wordt bepaald, welke waarde - al naar de gekozen ruilbasis - kan dienen als ruilwaarde of als een verrekeningspost bij de vaststelling van de geldelijke regeling. 19 Globaal plan van toedeling In het globale plan wordt per bouwstrook vermeld: a. de bestemmingen en andere voorschriften om trent bebouwing en gebruik, als woninggrootte, huurklasse, type bebouwing etc., conform de in de voorschriften bij het bestemmingsplan gere gelde zaken; b. een groep eigenaren en gebruikers, waarbij reke ning wordt gehouden met de wensen der belang hebbenden; c. een fasering van de uitvoering en wie de uit voering ter hand neemt. Bovendien worden gronden aangewezen voor reali satie van openbare bestemmingen als groen, par keerruimte, wegen etc. Het voorlopige plan van toe deling wordt ter visie gelegd na de vaststelling en goedkeuringsprocedure van het bestemmingsplan. 20 Stemming Na de tervisielegging van deze beide plannen, wordt de stemming gehouden. Samen met de wenszitting vormt de stemming een duidelijke manier van in spraak, nl. de medebeslissing. Door de stemming maken de eigenaren en de gebruikers duidelijk of de uitvoering van het plan door herverkaveling doorgang moet vinden. Daarvoor hebben zowel eigenaar als gebruiker één stem per gebruiksobject. Wordt besloten tot uitvoering van de herverkave ling, dan kan direct worden begonnen met de uit voering van de hoofdwerken, die in het bestemmings plan zijn aangegeven. Ingeval van een negatieve uitslag van de stemming kan besloten worden tot het maken van een nieuw plan gevolgd door een tweede stemming danwel tot uitvoering met andere middelen, voorzover mogelijk. 21 Definitief plan van toedeling Na een gunstige uitslag van de stemming wordt voorts een begin gemaakt met het opstellen van het definitieve plan van toedeling. Dit plan omvat: - een kavelkaart, waarop de nieuwe indeling is ge tekend; hierbij behoort een schets betreffende de te bouwen opstallen; - de toedeling van de kavels en de opstallen die zich daarop bevinden, aan met name genoemde eigenaren en gebruikers; - bij meer-gezinswoningen wordt een en ander per appartement vastgelegd - de toewijzing van grond aan openbare lichamen met de daarbij behorende bestemming; - de koppeling van een eigenaar aan een gebruiker waardoor vaak een nieuwe huurverhouding ont staat, welke later omgezet wordt in een nieuwe huurovereenkomst - alle opgeheven en nieuw te vestigen zakelijke rechten onder regeling van eventuele schade vergoedingen - het huisvestingsprogramma tijdens de uitvoerings werkzaamheden - bepalingen omtrent de inbezitneming van de nieuwe objecten; - een schatting van de kosten per eigenaar. De herverkavelingscommissie stelt het definitieve toedelingsplan vast. Na de ter visielegging kunnen in eerste instantie bezwaren worden ingediend bij dezelfde commissie. Indien geen overeenstemming bereikt wordt, worden de bezwaren in een bijeen komst met de rechtercommissaris nogmaals behan deld. Na deze bezwarenbehandeling stelt de rechter commissaris de kavelindeling vast. Blijven geschillen bestaan dan verwijst de rechtercommissaris deze naar de Rechtbank. Deze bezwarenprocedure han delt over bezwaren die gerezen zijn tegen de toe deling, welke niet in de juiste verhouding wordt ge- ngt 76

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 23