landmeetkunde fotogrammetrie hydrografie kartografie ingenieursbureau oranjewoud'bv voor het tweede voorzitterschap mr. ir. J. L. G. Henssen. Tegenkandidaten kunnen schriftelijk bij de secretaris worden ingediend door tenminste 5 leden. 10. Samenstelling redactie N.G.T. Ir. H. Rietveld heeft te kennen gegeven te willen aftreden als redacteur. Het bestuur stelt voor ir. P. van der Molen in zijn plaats als redacteur te benoemen. Tegenkandidaten kunnen schriftelijk bij de secretaris worden ingediend door tenminste 5 leden. 11. N.G.T. 12. Onderwijscommissie 13. Eerste Lustrum 14. Rondvraag 15. Sluiting ir. J. K. B. Sonnenberg secretaris NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE JAARVERSLAG OVER 1975 De vereniging telde aan het einde van het verslagjaar 286 leden en 26 studentleden. In de algemene ledenvergadering trad ir. J. Polman af als bestuurslid en werd ir. J. K. B. Sonnenberg in zijn plaats benoemd. Het bestuur kreeg daardoor de volgende samen stelling: ir. drs. H. A. L. Dekker: voorzitter; ir. J. K. B. Sonnenberg: secretaris; ir. H. W. van der Zijpp: penning meester; dr. ir. M. J. M. Bogaerts: tweede voorzitter; mr. ir. J. L. G. Henssen: lid. De redactie van het Nederlands Geodetisch Tijdschrift onder ging geen wijziging en was als volgt samengesteld: ir. R. van der Schans: eindredacteur; ir. G. S. C. van Beek, ir. H. Riet veld en mevr. ir. E. C. C. Beneder-Blitz, redacteuren. De vereniging heeft in het verslagjaar twee landelijke bijeen komsten georganiseerd. Op 30 mei werd in Delft een studiedag gehouden over het onderwerp „Plaatsbepalingssystemen in de mariene geo desie". Voordrachten werden gehouden door prof. ir. W. Langeraar over „Inleiding over geodetisch werk op zee, in het bijzonder hydrografie", door ir. J. C. de Munck over „Systemen van plaatsbepaling op zee", door ir. J. H. M. van der Wal over „Metingen ten behoeve van civieltechnische werken op zee", door prof. ir. G. J. Bruins over „Zwaarte kracht en de zee" en door ir. J. G. Riemersma over „Erva ringen met akoestische plaatsbepaling op de Noordzee". Na de voordrachten volgde een boeiende discussie. De voor drachten van prof. ir. W. Langeraar en ir. J. H. M. van der Wal werden gepubliceerd in het N.G.T. 1975 op resp. blz. 133 e.v. en blz. 151 e.v. Op 12 december werd in Amsterdam een studiedag gehouden over het onderwerp „Waarde en waardebepaling van onroe rend goed". Inleidingen werden gehouden door jhr. ir. L. H. Op Ten Noort over „De waardebepaling van onroerend goed", door ir. G. Homan over „Waardering van grond in het gemeentelijk grondbedrijf" en door ir. J. K. B. Sonnen berg over „Waarde en landinrichting". De inleidingen wer den gevolgd door levendige discussies. De inleiding van ir. G. Homan werd gepubliceerd in het N.G.T. 1976, op blz. 41 e.v. Aan het einde van het verslagjaar werd ir. R. Jonkers als rapporteur voor commissie 1 van de F.I.G. opgevolgd door ir. drs. H. A. L. Dekker. Prof. ir. G. F. Witt werd vice-voor- zitter van F.I.G.-commissie 7 en ir. H. L. van Gent trad af als voorzitter van F.I.G.-commissie 5 en werd als rapporteur opgevolgd door ir. L. A. Koen. De vereniging is thans als volgt in de F.I.G.-commissies vertegenwoordigd: rapporteur commissie Iir. drs. H. A. L. Dekker; rapporteur commissie 2: ir. J. E. Alberda; rapporteur commissie 3: ir. H. L. Rogge; rapporteur commissie 4; G. D. Raasveldt; rapporteur com missie 5: ir. L. A. Koen; rapporteur commissie 6: ir. G. Bekker; vice-voorzitter commissie 7: prof. ir. G. F. Witt; rapporteur commissie 7, tevens president van het Office International du Cadastre et du Régime Foncier (O.I.C. R. F.) mr. ir. J. L. G. Henssen; rapporteur commissies 8 en 9: ir. G. Homan. Het Comité Permanent van de F.I.G. hield haar jaarlijkse vergadering in juni in Helsinki. De vereniging was vertegen woordigd door mr. ir. J. L. G. Henssen en ir. H. L. van Gent. Door de president van de F.I.G. werd aan 10 personen het F.I.G.-Certifiat d'Appréciation uitgereikt. Tot degenen aan wie dit eerbewijs ten deel viel behoorden mr. ir. J. L. G. Henssen wegens zijn buitengewone verdiensten voor de F.I.G. als president van het O.I.C.R.F. en ir. H. L. van Gent wegens zijn buitengewone verdiensten voor de geodetische professie als voorzitter van F.I.G.-commissie 5 in de periode 1973-1975. In samenwerking met het N.G.L. werd een aantal regionale bijeenkomsten gehouden. Op 17 februari in Groningen sprak ir. S. Rienstra over „Grootschalige basiskaart". Op 18 maart hield ir. T. A. Nieman te Zwolle een inleiding over „Auto matisering in de landmeetkunde". Mevr. ir. E. C. C. Beneder- Blitz hield op 20 maart te Eindhoven een voordracht over „Automatisering Vast-goed". Op 7 mei werd te Goes een tentoonstelling en een congres gehouden over de onder werpen „De vaste oeververbinding over de Westerschelde" en „De afsluiting van de Oosterschelde". Op 25 september tenslotte hield ing. H. Meyer een inleiding over „De foto- grammetrische kaartering; in het bijzonder van bepaalde gebieden". De werkgroep „Leerplan landmeetkunde M.T.S." heeft een rapport inhoudende een voorstel voor een leerplan voor de landmeetkundige opleiding op M.T.S.-niveau uitgebracht. Op basis van dit rapport heeft de Staatssecretaris van Onder wijs en Wetenschappen besloten de differentiatie landmeet kunde in te voeren op de M.T.S.- en in Arnhem en Amster dam. Over de invoering op de M.T.S. te Hengelo vindt nog beraad plaats. ir. J. K. B. Sonnenberg, secretaris 0 Heerenveen, Koningin Wilhelminaweg 11, Tel. 05130-31415 Stadskanaal, Brummelkant 27, Tel. 05990-2155 Assen, Emmastraat 11, Tel. 05920-13666 Apeldoorn, Langeweg 9, Tel. 055-214935 Halfweg, Bauduinlaan 31, Tel. 02907-3135 Oosterhout, Beneluxweg 7, Tel. 01620-25953 Weert, Parallelweg 6, Tel. 04950-37572 75 ngt 76

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 19