Agenda Berichten 2. De koppeling van het landinrichtingsprogram ma en -plan aan de ruimtelijke ordening ver hoogt de realiseerbaarheid van het plan van voorzieningen en van de kavelinrichtings werken op basis van het gebruiksindelingsplan of het plan van toedeling. Het voorkomt de in de huidige praktijk op tredende vertragingen bij - het vaststellen van het plan van wegen en waterlopen en het landschapsplan - het ontwerpen van het plan van toedeling en - de uitvoering van kavelinrichtingswerk, ten gevolge van het nog niet vaststaan van de bestemming of strijdigheid met de na de stemming vastgestelde bestemming. 3. Het verdient aanbeveling ook voor de eenvou dige vormen van landinrichting een brede doel stelling mogelijk te rnaken. 4. De enige, die een mogelijk voordeel hebben van het handhaven van een ruilverkaveling met toewijzing van kavels aan openbare lichamen, zijn de eigenaar en de gebruiker die deze grond inbrengen. Vanwege de vele nadelen die deze toewijzing heeft is het logischer daarvan af te stappen en over te gaan op onteigening met de mogelijkheid van compensatie. Daarmee zou dit type ruilverkaveling vervangen worden door een herinrichtingsprocedure, waarover de rechthebbenden bij stemming beslissen. 5. In de landinrichtingsprojecten is een beheers- verkaveling mogelijk, daarbuiten niet. 6. Het voorkeursrecht kan in de landinrichtings projecten soulaas bieden om de algemene kor ting, de onteigening te compenseren en de onderbedelingen tengevolge van de te hand haven begrenzingen te voorkomen. 7. Onteigening op basis van het landinrichtings plan is realistischer dan ongewijzigd toedelen aan de inbrenger zonder inrichting. Het ont- eigeningsbesluit en de eis tot onteigening zijn met het plan van toedeling en de aansluitende bezwarenbehandeling te verweven. 8. In combinatie uitgebrachte wensen kunnen extra mogelijkheden voor de toedeling schep pen. 9. De invoering van het gebruiksindelingsplan kan de verlenging van de procedure door de uitvoering van het kavelinrichtingswerk, op volgend aan het plan van toedeling, voorkomen. 10. Als de splitsing van het landinrichtingsplan in gedeelten wordt doorgetrokken naar de gehele procedure, is de rechtszekerheid daarmee ge diend. 11. De presentatie van de verschillende mogelijk heden van de kavelindeling en kaveltoedeling is technisch mogelijk. Aan de hand hiervan kan het effect van bepaalde voorzieningen zichtbaar worden gemaakt en besproken. De presentatie is modelmatig en geeft geen informatie over de individuele toedeling. 24 juni 1976 Open dag T.H.-Zomerkamp Mariahout TECHNISCHE HOGESCHOOL DELFT Geslaagd voor het doctoraal examen geodetisch ingenieur op 9 juni 1976: W. Vader, J. Versluis en E. van der Zee. AFSCHEIDSCOLLEGE PROF. BRUINS De tekst van het afscheidscollege van prof. ir. G. J. Bruins, gehouden op 21 mei jl., zal worden gepubliceerd in het septembernummer van het NGT. 102 ngt 76

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 18