verankering van platforms en andere al dan niet drijvende constructies; 3. geologie en fotogeologie; 4. scheepvaart in verband met hydrografische op namen. Door de betrekkelijk kleine gemeenschappen waar in het algemeen het werk van oliemaatschappijen plaatsvindt, is het niet economisch om op alle (rand)werkgebieden specialisten te werk te stellen. Dit heeft tot gevolg dat van de in beperkte mate aan wezige staf dikwijls werkzaamheden worden ver wacht, welke niet of slechts ten dele tot hun normaal werkgebied behoren. Dit heeft geleid tot een ont wikkeling waarbij de volgende werkzaamheden vaak onder de verantwoordelijkheid van de aanwezige g.i. worden geplaatst. 1Stroomsnelheidsmetingen, zowel op rivieren als op zee 2. getijdemetingen; 3. golfmetingen; 4. meteorologische waarnemingen; 5. zeebodemonderzoek d.m.v. side scan sonar; 6. seismisch onderzoek voor fundatiedoeleinden, de zgn. ondiepe seismiek; 7. het beheer van de tekenkamer; 8. de wegenaanleg, voornamelijk waar het belang rijk of economisch is om dit direct aan de ver kenning van het tracé te koppelen; 9. afkoop van gewassen en eigendom; 10. de verwerking en de analyse van de gegevens verzameld in het kader van de punten 1 t/m 6. 2.3 De taak van de g.i. bij het Kadaster ALGEMEEN De g.i. vervult bij het Kadaster taken in de II direc ties in de provincie en in de verschillende afdelingen van de centrale directie. In de directies in de provincie is de g.i. belast met de leiding van de afdeling projecten en de afdeling landmeetkundige binnendienst. In veel gevallen is de g.i. hoofd van een directie in de provincie. Onder het hoofd van de afdeling projecten werken geodetisch ingenieurs. In deze afdelingen werken bij het Kadaster de meeste ingenieurs. In de afdelingen landmeetkundige binnendienst zijn behalve het hoofd van deze afdeling geen g.i.'s werkzaam. De belangrijkste taken waarbij een g.i. in een directie in de provincie betrokken is worden hierna gegeven. Bij de centrale directie is de g.i., naast de leiding gevende taken, belast met het op meer gespeciali seerde wijze verrichten van technische, juridische, administratieve en planologische werkzaamheden. Ook hierop zal hierna nog worden ingegaan. - algemene voorbereiding van wettelijke ruil verkavelingen, daaronder begrepen het voor lichten van belanghebbenden omtrent het ruil- verkavel i ngsgebeuren - het adviseren van de plaatselijke commissie, die belast is met de uitvoering van de ruil verkaveling; - zorgen voor de wettelijk voorgeschreven ter- visielegging van de lijst van rechthebbenden, de schattingsuitkomsten, het plan van toe deling en de lijst van geldelijke regelingen, zijnde de belangrijkste knooppunten van de ruilverkavelingsprocedure; - behandelen van de bezwaren die voortvloeien uit de hiervoor genoemde tervisieleggingen. Kennis van publiek- en privaatrecht is hierbij van belang; - verzorgen van de ruilverkavelingsboekhou ding, meestal met gebruikmaking van een ge automatiseerd systeem (ARAK); - ontwerpen van toedelingsplannen, meestal met gebruikmaking van een geautomatiseerd sys teem (ATOR). Aan de toedeling zijn veel maatschappelijke, economische en sociale aspecten verbonden. Middels het ATOR-systeem kunnen ten be hoeve van het plan van toedeling alternatieve plannen worden ontwikkeld; - ontwerpen van de akte van toedeling ten be hoeve van het vastleggen van de nieuwe rechts toestand die door ruilverkaveling ontstaat. Om de genoemde werkzaamheden goed te kun nen leiden c.q. te begeleiden m.b.t. de vorm, 6. RANDGEBIEDEN 152 WERKZAAMHEDEN IN DE PROVINCIES 1. Werkzaamheden ten behoeve van ruilverkave lingsprojecten: ngt 76

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 10