kwaliteit en voortgang dient de g.i. naast een gedegen geodetische vakkennis te beschikken over kennis van ontwerp- en planningstechnie ken en inzicht in kostenbepalingen. 2. Werkzaamheden t.b.v. bijhouding en ver nieuwing van het kadastraal kaartmateriaal. Naast kennis van landmeetkundige technieken en systemen is hiervoor kennis op het gebied van privaatrecht en publiekrecht noodzakelijk. 3. Werkzaamheden t.b.v. de vervaardiging van de grootschalige basiskaart van Nederland en ander grootschalig kaartmateriaal o.a. t.b.v. landinrichtingsprojecten. Kennis van fotogram- metrische technieken en terrestrische opname systemen is hiervoor vereist. 4. Werkzaamheden t.b.v. de bepaling en instand houding in het stelsel van Rijksdriehoeksmeting van het net van hoofdpunten en van punten van lagere orde. Kennis van diverse puntsbepalings- systemen is hierbij vereist. 1. Het vervaardigen van grootschalige kaarten uit luchtfoto's t.b.v. landinrichtingsprojecten, foto- grammetrische hermetingen en projecten inzake de vervaardiging, bijhouding en uitgifte van de grootschalige basiskaart van Nederland, alsmede het verrichten van de hieraan verbonden karto- grafische en reprografische werkzaamheden. 2. Het verrichten van landmeetkundige bereke ningen en het verwerken van administratieve gegevens middels de ter beschikking staande systemen waarbij gebruik wordt gemaakt van computers en andere apparatuur. 3. Het automatiseren van de kadastrale registratie. 4. Het voorbereiden, uitvoeren en administreren van metingen t.b.v. het instandhouden van de coördinaatpunten van de eerste, tweede en derde orde in het stelsel van de Rijksdriehoeksmeting, alsmede de zorg voor de daaruit voortvloeiende berekeningen. 5. Het verzorgen van de publikaties van de RD- en hoofdpunten d.m.v. coördinatenlijsten en over zichtskaarten. 6. Het verrichten van geodetische werkzaamheden voor de Rijkscommissie voor Geodesie. 7. Het verrichten van onderzoek en zo mogelijk ontwikkelen c.q. bijdragen aan het ontwikkelen van nieuwe systemen, methoden en technieken op het gebied van de landmeetkunde, fotogram- metrie, kartografie, reprografie, landinrichting, informatica en vastgoedsystemen. Samenvattend kan worden gesteld dat de geode tisch ingenieur bij het Kadaster zich bezighoudt met zowel mathematisch-technische als planologisch- administratieve aspecten van de geodesie. Algemeen geldt dat voor een goede taakvervulling de geode tisch ingenieur bij het Kadaster over een grondige kennis van de vakken uit beide genoemde deelge bieden van de opleiding dient te beschikken. 2.4 De taak van de g.i. bij een gemeentelijk grondbedrijf De taak van de g.i. bij een gemeentelijk grondbedrijf is erg afhankelijk van de grootte van de betrokken gemeente en de dienst waaronder dit grondbedrijf ressorteert. Het voorbeeld in deze paragraaf is een functie-omschrijving van een g.i. die werkzaam is bij de Afdeling Technische Commerciële Zaken bij één van de grote gemeenten. Te onderscheiden zijn de volgende taken: 1de erfpachtsuitgifte en de verkoop van terreinen 2. het totstandbrengen van ruiltransacties; 3. het uitlichten van gronden uit het kapitaalbezit van de dienst en het ingebruikgeven en verhuren van deze terreinen; 4. de exploitatie- en grondprijsberekeningen; 5. het mede opstellen van bestemmingsplannen. De werkzaamheden die t.b.v. deze taken moeten worden uitgevoerd zijn o.a.: sub 1, 2 en 3 a. Het voeren van onderhandelingen met de gega digden (zowel particulieren als gemeentelijke diensten en afdelingen) met betrekking tot de uitgifte, verkoop, verhuur of de beschikbaar stelling van gronden. De urgentiebeoordeling van het object. Het doen van een keuze uit de gegadigden. b. Het bepalen, eventueel door het indienen van een WERKZAAMHEDEN CENTRAAL SAMENVATTING ngt 76 153

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 11