Agenda 5 Lerarenvariant en researchaantekening 5.1 Lerarenvariant De Afdeling wenst geen onderscheid tussen varian ten te maken, behoudens de lerarenvariant voor wiskunde. De eisen voor een lerarenvariant gericht ojïde Geo desie zijn momenteel nog niet te voorzien zodat van een dergelijke variant voorshands is afgezien. Voor wat betreft de eisen aan de wiskunde-leraren- variant, sluit de Afdelng zich aan bij de formulering van de (Onder)afdelingen voor Toegepaste Wis kunde van de drie Technische Hogescholen. Van wege de vaktechnische eisen komen alleen degenen in aanmerking die vanwege het onderwerp van af studeren een groot aantal wiskunde-vakken hebben gevolgd. Voor het voldoen aan de didactische eisen is enige ruimte in de 1-fase te vinden, doordat een deel van de stageperiode kan worden gebruikt voor het hospiteren, en doordat de algemene didactiek als één van de niet-technische keuzevakken mag worden opgenomen. Daarnaast wordt nog een post doctorale opleiding van 6 maanden nodig geacht om geheel te voldoen aan de didactische eisen. Komt er een algemene regeling voor de Technische Hoge school dan zal de Afdeling zich hier bij aanpassen. 5.2 Researchaantekening De ruimte binnen de doctorale opleiding is te be perkt om te kunnen voldoen aan de eisen voor een researchaantekening. Daarom moet er voor degenen die in hun afstudeerwerk blijk hebben gegeven van geschiktheid voor het verrichten van onderzoek, de mogelijkheid zijn in een postdoctorale periode van ten hoogste een jaar de researchaantekening te ver werven. De eisen voor het verkrijgen van de researchaan tekening zijn als volgt: - daadwerkelijk hebben deelgenomen aan grens verleggend speurwerk, dan wel zelf onderzoek hebben verricht; - hebben meegewerkt aan de publikatie van een rapport over dit onderzoek, of bij voorkeur zelf een rapport erover hebben geschreven. Dit rap port moet de internationale toets der kritiek kun nen doorstaan. 19 november 1976 Studiedag NVF/NVG gaat niet door 24 november 1976 Officiële opening Gebouw voor Geodesie Delft 24 november 1976 Eerste Lustrum Nederlandse Vereniging voor Geodesie Delft 10 december 1976 Afscheidsrede prof. ir. G. F. Witt Delft 7 en 8 januari 1977 Open dagen Afdeling Geodesie Delft 12 t/m 14 januari 1977 Postacademische cursus Landinrichting Technische Hogeschool Delft Gebouw voor Geodesie 27 april 1977-1 mei 1977 Gauss-herdenking Brunswijk (W.-Duitsland) 12/13 mei 1977 Nederlandse Vereniging voor Geodesie Congres „Wetenschapsbeoefening in de geodesie" Enschede 23 t/m 28 mei 1977 Symposium „Electromagnetic Distance Measurement and the Influence of Atmospheric Refraction" Wageningen 164 ngt 76

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 22