zettingen zijn jaren vertraagd of nooit gerealiseerd ten gevolge van een teveel aan voorschriften en gecompli ceerde goedkeuringsprocedures. Dit is zowel van toepas sing voor liet bouwen van een eenvoudige woning door een individu als voor de grote ontwikkelaar die deskun digen (vaak de geodeet) kan gebruiken om de aanvrage door htt net van regelingen en goedkeuringsprocedures te sturen die in vele landen over de hele wereld bestaan. Daarom wordt voorgesteld dat de Habitat Conferentie in overweging neemt aan te bevelendat er bij de bestuur lijke autoriteiten en administratie van iedere gemeente, stad, graafschap, provincie, staat en natie op aangedrongen wordt de voorschriften en vereiste procedures te vereen voudigen, te stroomlijnen en tot een minimum terug te brengen die nodig zijn voor de aanvaarding van alle aan vragen met betrekking tot de vestiging van menselijke nederzettingen. C. H. Weir, voorzitter FIG HABITAT Comité, 29 maart 1976 Vertaling: Elfriede Fendel, Laboratorium voor Geodesie. RECONSTRUCTIEWET MIDDEN DELFLAND AANGENOMEN De Tweede Kamer der Staten Generaal heeft 21 oktober 1976 zonder hoofdelijke stemming de Reconstructiewet Midden Delfland aangenomen. Daarmee is een eerste stap gezet om de onzekerheid weg te nemen, die de laatste jaren met betrekking tot het gebied tussen Delft, De Lier en de steden langs de Nieuwe Waterweg heeft bestaan. Indien ook de Eerste Kamer de wet aanvaardt, zal reconstruc tie van het genoemde gebied plaatsvinden. Deze reconstructie zal leiden tot handhaving van de open ruimte. Zij zal zijn ge richt op de behartiging van de belangen van de landbouw, van natuur en landschap en van de openluchtrecreatie. Alvorens met de feitelijke reconstructie kan worden begon nen, moeten een reconstructieprogramma en op basis daar van een uitgewerkt reconstructieplan worden opgesteld. Het reconstructieprogramma zal zodanig worden opgesteld dat het gedeelte van de open ruimte, dat tot recreatiegebied wordt bestemd, zo nauwkeurig mogelijk wordt aangegeven. Het gebied waarvoor de wet geldt is, bij amendement, uitge breid met twee polders t.w. de Kerkpolder en de Lickebaert. Eveneens aangenomen werd een amendement, waarbij de minister van landbouw en visserij beheersvergoedingen kan verlenen, indien de landbouw beperkingen worden opgelegd i.v.m. de reconstructie. De wet voorziet daarnaast in de mogelijkheid agrarische werknemers, werkzaam op bedrijven, die in het kader van de reconstructie worden opgeheven, in aanmerking te doen komen voor een schadevergoeding. Voorts werd aangenomen een motie, waarin de regering wordt gevraagd, de werkzaamheden aan rijksweg 19 op te schorten en voor de te verwachten verkeersontwikkelingen te zoeken naar oplossingen waarbij Midden Delfland zo weinig mogelijk wordt geschaad. Een motie, die de regering uitnodigt in het gebied waarin ont eigening kan plaatsvinden met spoed over te gaan tot de aankoop van gronden langs minnelijke weg teneinde de on zekerheid voor betrokkenen te bekorten, werd eveneens aan genomen. sYs>emTnl0Plaat!be'lTn Worden 1 JH d'e Palln9s- ngt 76

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 27