Slotwoord door dr. ir. G. H. Ligterink Alvorens deze bijeenkomst te sluiten, wil ik in een kort slotwoord nog het volgende opmerken. Voorgaande sprekers hebben vele personen, niet aan deze afdeling verbonden, waarderend genoemd in verband met de totstandkoming van dit gebouw. Als dekaan van de afdeling meen ik te mogen stellen dat ook binnen de afdeling verschillende personen zich hebben ingespannen om een zo optimaal moge lijk laboratorium te verkrijgen voor opleiding en onderzoek op geodetisch gebied. Reeds in 1962 deed de toenmalige voorzitter van de onderafdeling, prof. Bruins, enige suggesties in de vergadering van de onderafdeling, en onder zijn leiding kwam in het voorjaar 1964 een nota tot stand, getiteld „Memorandum betreffende verbouw van het gebouw voor Geodesie van de Technische Hogeschool" Deze nota is aangeboden aan het College van Cura toren. Vele vergaderingen en herziene plannen volg den en verbouw werd veranderd in nieuwbouw. Pas in 1969 werd de bouwcommissie voor de nieuw bouw ingesteld, bestaande uit: prof. Witt, voor zitter, de heren Alberda en Hansen, waarbij de heer Alberda als coördinator optrad. Veel werk is door de bouwcommissie verzet in goede samenwerking met de gebouwendienst van de T.H. Het is mede aan deze bouwcommissie te danken dat ons nieuwe gebouw aan het complexe programma van eisen zo goed mogelijk voldoet. En me dunkt Alberda, het moet je een stuk voldoening geven thans officieel beheerder te zijn van dit gebouw, van ons gebouw. U allen zult zo dadelijk in de gelegenheid zijn een gedeelte van het nieuwe gebouw te zien. Ik zeg met opzet een gedeelte, want slechts een paar verdie pingen staan open voor bezichtiging, namelijk die ruimten, laboratoria, die zich er het best voor lenen om iets te laten zien; gekozen zijn hiervoor de labo ratoria voor fotogrammetrie en kartografie. Koninklijke Hoogheid, mag ik u, na het sluiten van deze bijeenkomst, een gedeelte van ons nieuwe ge bouw laten zien, dat u zojuist officieel hebt geopend? Tevens nodig ik ook hiervoor uit: u, mijnheer Klein, mijnheer Vrolijk, mijnheer Van der Valk, en verder het gehele cortège. De overige gasten verzoek ik na de sluiting nog even te blijven, want er zullen nog enkele mededelingen volgen door de heer Van Mierlo- Koninklijke Hoogheid, hartelijk dank voor uw aanwezigheid hier en voor de opening van het ge bouw voor Geodesie; dames en heren, u hartelijk dank voor uw belangstelling. En hiermede sluit ik deze bijeenkomst. en ongetwijfeld zullen vele aanwezigen mèt uw redacteur ge merkt hebben dat er op dit moment een golf van verwach tingsvolle ontspanning door het publiek voer, doch we laten Ligterink nog even aan het woord: Nadat nu Prins Claus en zijn gevolg verdwenen waren door de zijdeur, verscheen dus Van Mierlo achter de microfoon. Op duidelijke wijze legde hij uit dat ook het publiek over kon gaan tot de bezichtiging van de door Ligterink reeds ge noemde ruimten, doch eerst na een minuut of twintig. Het gevolg van de Prins was samengesteld als volgtde Staats secretaris van wetenschappelijk onderwijs dr. Klein, de Com missaris der Koningin in Zuid-Holland mr. Vrolijk, een ver tegenwoordiger van de Burgemeester van Delft, de Rector Magnificus van de TH, twee leden van het College van Be stuur van de TH, de Voorzitter van de Hogeschoolraad, de secretaris van de TH, de secretaris van ZKH, het Bestuur van de Afdeling der Geodesie, te weten de heren Ligterink, Verhoef en Ebbinge, en de heer Alberda als beheerder van de Afdeling. Na de rondleiding door de laboratoria op de 2e en 3e ver dieping heeft de Prins gedurende een klein half uur de in middels begonnen receptie bijgewoond, en is daarbij voorge steld aan de hoogleraren, de leden van de Commissie en het bestuur van „Snellius". Wij geloven, dat de opleiding in de Geodesie reeds op deze middag op voortreffelijke wijze naar buiten is getreden, en zien belangstellend uit naar de „Open Dagen" die op 7 en 8 januari a.s. zullen worden gehouden. Op de tentoonstelling over fotogrammetrie (ook te bewonderen gedurende de Open Dagen!) ngt 76 179

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 11