Voorts dient vermeld te worden het opmerkelijke gerucht dat gedurende deze receptie de ronde deed, namelijk dat het mechanisme waarmede ZKH de officiële openingshandeling had verricht des ochtens bij 49 achtereenvolgende proef nemingen had geweigerd; via een juiste instelling van de para meters a en (kansen op „fouten van de eerste en de tweede soort") was namelijk voorspeld, dat de 50ste poging succes zou moeten hebben! Tot slot was daar dan 's-avonds in Sociëteit „Tyche" de lustrumviering van de NVG, opgeluisterd door de muziek van het Kwintet Peter de Vries, en niet minder door een uit stekend koud buffet, dat na een frontale aanval van ongeveer 170 geodeten en dames buitengewoon zwaar gehavend afge voerd moest worden. De Lustrumcommissie bestond uit de heren Van Mierlo, Van Lamsweerde, Westerbeek en Herinckx, een dubbele persoon lijke unie dus met de Commissie Opening Nieuwe Gebouw. Het feest verliep verder als alle NVG-feesten: er werd inten sief gebruik gemaakt van de gelegenheid een zwierige dans te presenteren (zij het relatief meer door de oudere dan door de jongere generatie - de redactie kan overigens in deze ook mengvormen aanbevelen!), er ontstond een half-tegenstrib- belend kgf-je (voor niet-insiders: klein geodetisch feestje), er werd een cadeau aangeboden door „Snellius", als dank waarvoor de NVG-leden spontaan uitbarstten in het aloude Snelliuslied. De reactie ziet terug op een misschien wat overladen, maar toch zeer geslaagde dag. De foto's bij deze reportage zijn van John Stoel, W. Rietveld en Eric Schalkwijk. De kok van „Tyche" krijgt welverdiende complimenten voor het koud buffet Statieportret van het NVG-bestuur met dames

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 14