Open dagen 1977 Technische Hogeschool Delft Ter gelegenheid van de jaarlijkse diësviering van de THD is het gebruikelijk dat er o.a. „open huis" wordt gehouden. Daar het ondoenlijk is dit op alle afdelingen tegelijk te doen wordt beurtelings een tweetal afdelingen verzocht de organisatie hiervan, binnen de eigen afdeling, op zich te nemen. Dit jaar zijn de afdelingen Luchtvaart- en Ruimtevaart techniek, en Geodesie aan de beurt. Iedereen is welkom! De data zijn: vrijdag 7 en zaterdag 8 januari 1977. Openingstijden: 10-16 uur. Binnen haar nieuwe gebouw zal de Afdeling Geode sie aan iedereen die daar belangstelling voor heeft, diverse aspecten van de beoefening en de betekenis van de geodesie onder de aandacht brengen. Door het gehele gebouw zijn twee routes uitgezet en met pijlen aangegeven. Route I geeft een indruk van de grote diversiteit aan instrumenten waarmee de geodeet zijn meetgegevens verzamelt, afhankelijk o.a. van het doel van een meting. Route II laat zien hoe vervolgens de diverse meetgegevens worden verzameld, bewerkt, beoordeeld en gebruikt. Bij voorbeeld om langs verschillende wegen te komen tot kaarten; om te komen tot gegevensbestanden in het algemeen. Iedere bezoeker ontvangt een folder met wetens waardigheden over de Afdeling Geodesie en het nieuwe gebouw. Bovendien is er een, door het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" ingericht, info-centrum waar informatie over studie, studeren en het studieprogramma verkrijgbaar is. WtÊÊ Tijdens de open dagen '77 zullen er ook lezingen gehouden worden (duur: 20 a 30 minuten). Wijzi gingen voorbehouden luidt het programma op beide dagen als volgt: 11.00 uur: Ervaringen van een geodeet werkzaam bij de Meetkundige Dienst van Rijks waterstaat, Ir. H. Rietveld. 12.00 uur: Geodesie, geodetisch bezien, Prof. Ir. G. J. Bruins. 13.30 uur: Het werkterrein bij een grote gemeen telijke landmeetkundige dienst, Ir. P. J. Bakker. 14.30 uur: De rol van het recht, Mr. D. L. Rodri- gues Lopes. 15.30 uur: Het Kadaster en de geodesie, Ir. M. H. C. Lodewijks. Tenslotte kan nog worden meegedeeld dat er ook een filmprogramma is. Het-programma, voor beide dagen, ziet er als volgt uit: 10.15 uur: The shape of the earth. Engelstalig, duur 30 min. 11.00 uur: Stilstand bij vooruitgang. Film van Jan van Hillo. Duur ca. 50 min. 12.00 uur: The Force of Gravity. Engelstalig, duur 30 min. 13.00 uur: Inleiding in de Fotogrammetrie. Duur 25 min. 13.45 uur: Surveying and road construction. Engelstalig, duur 30 min. 14.30 uur: Basis Afsluitdijk. Film over precisie- lengtemeting. Duur 30 min. 15.15 uur: Voerstraalmethode. Duur 30 min. 16.00 uur: Nos monuments demain. Fotogrammetrie voor monumenten zorg. Franstalig, duur 40 min. Op zaterdag 8 januari zal er een busdienst zijn tussen de Aula, het gebouw voor Luchtvaart- en Ruimte vaarttechniek en het Geodesiegebouw; in dit laatste is ook een crèche en de koffie is gratis. Overigens is het uiteraard altijd mogelijk het Geodesiegebouw per auto te bereiken; vanaf Rijksweg 13 is de route aangegeven. ngt 76 183

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 15