De opening van het nieuwe gebouw van de Afdeling der Geodesie 6e jaargang no. 10, december 1976 wtipit mamÊl Op woensdag 24 november 1976 was het dan eindelijk zover: het nieuwe gebouw van de Afdeling Geodesie van de TH Delft werd geopend. Kennelijk heeft men ooit het vastbe raden besluit genomen om deze gebeurtenis niet ongemerkt voorbij te laten gaanwe mogen wel vaststellen dat de hiertoe in het leven geroepen Commissie, bestaande uit de heren Van Mierlo, Van Lamsweerde, Hansen, Van Duinen en Ebbinge (student) er een „groot gebeuren" van heeft gemaakt, met een elan dat in onze geodetische kring slechts zelden wordt ver toond. Enerzijds denkt de redactie hierbij natuurlijk aan het feit, dat men een lid van het Koninklijk Huis bereid had weten te vinden om de officiële openingshandeling te ver richten, anderzijds aan de mate waarin de Commissie erin is geslaagd om bij deze gebeurtenissen het hele geodetische wereldje te betrekken. Dit laatste telt des te zwaarder, wan neer men bedenkt dat het „nieuwe gebouw" voor zeer velen niet „nieuw" meer was: reeds anderhalfjaar is immers alweer verstreken sinds de verhuizing en het afscheid van Kanaal- weg 4, en ook buiten het personeel en de studenten van de afdeling genoot het nieuwe gebouw aan de Thijsseweg dus reeds geruime bekendheid - pre-officiële bekendheid, zou men kunnen zeggen. Hoewel de redactie overigens van mening is dat de officiële opening beter wat eerder plaats had kunnen vinden, neemt zij geen moment aan dat het pre- officiële gebruik van het gebouw door de dagelijkse bewoners als clandestien is ervaren. Terug nu naar de gebeurtenissen op 24 november, die door de redactie op de voet zijn gevolgd. Om ongeveer kwart over twee dan begaf de in de hal verza melde menigte zich naar de grote „meetzaal" waarin het officiële gebeuren plaats zou vinden, en die niet alleen voor treffelijk was versierd, doch ook gevuld met 600 stoelen die een royaal (koninklijk?) middenpad vrijlieten. Om half drie verstomde plotseling het algemeen geroezemoes en ging men, zulks op voorbeeld van de eerste rijen, staan. Hoewel de redactie zeer veel lof heeft voor de werkzaam heden der Commissie, meent zij toch op dit punt een kritisch nootje te moeten plaatsen ten aanzien van de regie: zonder te willen insinueren dat voor velen de gelegenheid om een blik op ZKH Prins Claus te kunnen werpen als belangrijkste had gegolden om de reis naar Delft te ondernemen is zij van mening dat het tegenover het publiek beter ware geweest om de Prins en zijn gevolg via genoemd middenpad door de zaal naar hun plaatsen te geleiden! Maar hier zijn we dan tevens aangeland bij het moment, waarop de dekaan van de Afde ling, dr. ir. Ligterink, het woord nam.

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1976 | | pagina 3