Agenda daar zijn we nu wel overheen. Ik ben het dus niet met Klein eens om de democratisering terug te draaien. In de academische wereld zijn al genoeg krachten bezig om dit te doen. Er zijn vakgroepen in Nederland waar geen benoemingscommissies tot stand komen omdat men daarin geen studenten en personeelsleden wenst op te nemen. Het is juist erg plezierig voor een docent als hij weet dat zijn be noeming door alle groeperingen wordt geaccep teerd. Hoe zie je de relatie tussen de docent en de student? B. 'Die is gelukkig niet meer zo afstandelijk als vroeger. Bovendien wordt aan de begeleiding van de studenten veel meer aandacht besteed. We kennen nu op de T.H. een heel team van studentendecanen, studiebegeleiders en studieadviseurs. Toch is er te weinig contact. De student heeft het te druk met het overladen studieprogramma en de docent moet veel aandacht besteden aan de ontwikkeling van het vak gebied en aan de toegenomen bestuursactiviteiten. Ook kwalitatief schiet het contact tekort. Wij pre tenderen academici op te leiden, maar wij praten vrijwel uitsluitend over het technische vakgebied. Hartelijk dank voor dit gesprek. DESIGN AND CONSTRUCTION OF OFFSHORE FACILITIES (Emphasis on Geotechnical Aspects) Massachusetts Institute of Technology 20-24 june 1977 MIT will offer a special summer program on the Design and Construction of Offshore Facilities (Emphasis on Geo technical Aspects). MIT faculty, augmented by seven guest lecturers from the U.S., England, Norway and Holland, will present the fundamentals of the design and construction of offshore facilities supported on the seafloor. Lecturers will illustrate the fundamentals by presenting evaluated experience gained in the North Sea, the Gulf of Mexico and the West Coast of the U.S. The program will consider the three disci pline areas - hydrodynamics, structures and geotechnical engineering - with primary emphasis on the geotechnical aspects. Risk analysis will be included. For further information, please contact: Director of the Summer Session - Room E19-356 Massachusetts Institute of Technology Cambridge, MA 02139 10 februari 1977 Filmpremière: Vastgoed, het informatiesysteem van het kadaster Plaats: Aula TH Delft Aanvang: 15.30 uur 14 februari 1977 NVG-NGL-Rayonbijeenkomst Spreker: de heer M. C. Pasmooy van Ships Radio Service te Schiedam Plaats: Provinciehuis 's-Hertogenbosch Aanvang: 20.00 uur 24 februari 1977 Landmeetkundig Gezelschap Snellius ir. S. Stellingwerff-Beintema over: „Landmeterij op zee" Plaats: Afdeling der Geodesie, Delft Aanvang: 16.00 uur 24 februari 1977 NVG-NGL-Rayonbijeenkomst Notaris D. Botje te Dwingeloo over: „Praktijkervaringen van een notaris" Plaats: Nieuwe Ebbingestraat 64, Groningen Aanvang: 20.00 uur 21 april 1977 Congres over „Aspecten van de coördinatie van de administratieve wetgeving m.b.t. onroerend goed" Nederlands Congresgebouw Den Haag 27 april 1977-1 mei 1977 Gauss-herdenking Brunswijk (W.-Duitsland) 12/13 mei 1977 Nederlandse Vereniging voor Geodesie Congres „Wetenschapsbeoefening in de geodesie" Enschede 16-17 mei 1977 Seminar: „Luftbildinterpretation und Fernerkundung in der Regionalplanung" Technische Akademie, Wuppertal 23 t/m 28 mei 1977 Symposium „Electromagnetic Distance Measurement and the Influence of Atmospheric Refraction" Wageningen 20-24 juni 1977 Zomercursus „Design and construction of offshore facilities" MIT, Cambridge, Mass. 36 ngt 77

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1977 | | pagina 22