Agenda voudig te hanteren regels voor de opzet van de meting. In [3] is reeds aandacht besteed aan de ont wikkelingvan dergelijke i egels. Zoals reeds is uiteengezet kunnen bijhoudings- metingen worden verwerkt met het systeem Detail meting 76, waarbij gebruik wordt gemaakt van de P 880 computer van het Kadaster. Centrale ver werking kan echter voor kleinere metingen minder efficiënt zijn. Het is daarom ook mogelijk om lokaal coördinaten te berekenen en te kaarteren, mits deze coördinaten en de nieuw gevormde percelen toe gevoegd worden aan het centrale bestand. Vooral voor kleine bijhoudingsmetingen kan deze werk wijze effectief zijn. Onderzocht wordt, of de directies in de provincie kunnen worden uitgerust met tafelcomputers, waar mee de normale bijhoudingsmetingen lokaal kunnen worden verwerkt. De gegevens, die men nodig heeft uit het centrale bestand worden dan geselecteerd uit dit bestand en per cassette toegezonden. Na de behandeling van de meting worden de nieuwe ge gevens weer via cassette aan het rekencentrum toe gezonden. Het is de bedoeling, dat deze werkwijze eerst grondig wordt uitgeprobeerd alvorens op een direct toe gankelijke centrale databank met datacommunica tiefaciliteiten over te gaan. Pas wanneer uit een kosten-baten-analyse met betrekking tot zowel de meettechnische als rekentechnische aspecten blijkt, dat een meer algemene invoering van een coördi- natenkadaster gewenst is, zal aan deze optimali sering gestalte kunnen worden gegeven. 21 april 1977 Congres over „Aspecten van de coördinatie van de administratieve wetgeving m.b.t. onroerend goed" Nederlands Congresgebouw Den Haag 27 april 1977-1 mei 1977 Gauss-herdenking Brunswijk (W.-Duitsland) 12/13 mei 1977 Nederlandse Vereniging voor Geodesie Congres „Wetenschapsbeoefening in de geodesie" Enschede 13 mei 1977 Nederlandse Vereniging voor Geodesie Algemene Ledenvergadering I.T.C. Enschede Aanvang 16.15 uur (aansluitend aan het Congres van het N.V.G.) 16-17 mei 1977 Seminar: „Luftbildinterpretation und Fernerkundung in der Regionalplanung" Technische Akademie, Wuppertal 23 t/m 28 mei 1977 Symposium „Electromagnetic Distance Measurement and the Influence of Atmospheric Refraction" Wageningen 20-24 juni 1977 Zomercursus „Design and construction of offshore facilities" MIT, Cambridge, Mass. 5-10 september 1977 36. Photogrammetrische Woche Stuttgart Literatuur 1. J. Polman, Automatische verwerking van metingen vol gens het systeem „Detailmeting", Nederlands Geodetisch Tijdschrift, 4e jaargang, no. 1. 2. J. Polman, Automatische verwerking van kadastrale me tingen, Nederlands Geodetisch Tijdschrift, 5e jaargang, no. 2. 3. J. Denekamp, Reken- en toetsmethodiek van het Systeem Detailmeting 76, Nederlands Geodetisch Tijdschrift, 7e jaargang, no. 4. 3-5 oktober 1977 International Symposium on Image Processing Interactions with Photogrammetry and Remote Sensing Graz 66 ngt 77

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1977 | | pagina 12