Verenigingsnieuws NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE JAARVERSLAG OVER 1976 De vereniging telde aan het eind van het verslagjaar 284 leden en 29 studentleden. In de algemene vergadering, gehouden op 29 april, trad de voorzitter ir. drs. H. A. L. Dekker volgens rooster af, trad ir. G. Jacobs tot het bestuur toe en kreeg het bestuur de vol gende samenstelling: prof. dr. ir. M. J. M. Bogaerts, voor zitter; ir. J. K. B. Sonnenberg, secretaris; ir. H. W. van der Zijpp, penningmeester; mr. ir. J. L. G. Henssen, tweede voorzitter; ir. G. Jacobs, lid. Tevens onderging de samen stelling van de redactie van het Nederlands Geodetisch Tijd schrift wijziging door het aftreden van de redacteuren mevr. ir. E. C. C. Beneder-Blitz, ir. G. S. C. van Beek en ir. H. Rietveld. De samenstelling werd als volgt: ir. R. van der Schans, eind redacteur; ir. J. Denekamp, ir. P. van der Molen, ir. H. J. Neeft en ir. H. Quee, redacteuren. Op 29 april organiseerde de vereniging in samenwerking met de Sectie voor Cultuurtechniek van het Koninklijk Instituut voor Ingenieurs, de Studiekring voor Cultuurtechniek van het Koninklijk Genootschap voor Landbouwwetenschap, de Vereniging voor Agrarisch Recht en de Vereniging voor Bouwrecht een studiedag over de Interimnota Landinrich tingswet. Inleidingen werden gehouden door ir. J. P. J. Mar- gry, directeur van de P.P.D. in Noord-Brabant, ir. L. Eelke- ma, H.l.D. voor de Landinrichting in Zeeland, ir. W. van Berk, directeur van het Kadaster in Noord-Holland en prof. mr. P. de Haan, hoogleraar aan de V.U. te Amsterdam en de T.H. Delft. De studiedag werd besloten met een forum discussie onder leiding van oud-minister van Justitie mr. C.H. F. Polak. In het forum hadden verder zitting de inleiders op deze studiedag alsmede mr. G. J. van Dinter, directeur Juridische en Bedrijfsorganisatorische Zaken bij het Minis terie van Landbouw en Visserij, ir. A. A. Draijer, hoofd van de Onderafdeling Landelijke Gebieden bij de R. P. D. en ir. J. M. Koopman, directeur van de Cultuurtechnische Dienst. De studiedag werd bijgewoond door circa 450 per sonen. De inleidingen alsmede het verslag van de forum discussie werden gepubliceerd in het N.G.T. 1976 op blz. 88 e.v. Ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe Geodesiegebouw van de T.H. Delft, op 24 november, schonk de vereniging aan de Afdeling der Geodesie een schilderij, dat speciaal voor deze gelegenheid belangeloos werd ver vaardigd door een van de leden van de vereniging J. Loman. Een reproductie van dit kunstwerk, een drieluik getiteld „gedateerd", is als bijvoegsel opgenomen in het N.G.T. van december 1976. Aansluitend aan de officiële opening van het Geodesie gebouw op 24 november, vierde de vereniging haar eerste lustrum met een diner-dansant in sociëteit „Tyche" te Delft. Aan de lustrumviering werd door ca. 160 personen deelge nomen. Ten aanzien van de vertegenwoordiging van de vereniging bij de Fédération Internationale des Géomètres (F.I.G.) traden in dit verslagjaar geen wijzigingen op. In het verslagjaar werden door middel van een „affiliation agreement" nauwe vriendschappelijke betrekkingen aange- ngt 77 knoopt met de Royal Institution of Chartered Surveyors in Engeland. Het bestuur van de vereniging pleegde op 9 december over leg met het bestuur van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde (N.G.L.). In dit overleg werd besloten vooralsnog af te zien van pogingen om tot een fusie van de wederzijdse tijdschriften te komen. Wel werd tot een nauwere samenwerking ten aanzien van het organiseren van studie dagen besloten. In samenwerking met de stichting N.G.L. werden regionale bijeenkomsten georganiseerd, te weten: op 29 april in Goes, waar ir. L. A. Koen over „Aspecten van de grootschalige basiskaart" en drs. T. C. E. van Weering over „Onderzoek van de zee" sprak en op 14 oktober te Eindhoven waar mr. ing. J. P. Bos sprak over„Ruilverkaveling en bestemmings plan'. Ir. J. K. B. Sonnenberg, secretaris NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE VERSLAG VAN DE ALGEMENE VERGADERING, GEHOUDEN OP 29 APRIL 1976 TE DELFT 1Opening De voorzitter opent om 16.15 uur de vergadering, die volgens de presentielijst wordt bijgewoond door 38 leden. Ter herdenking van de overledenen, K. B. Hui- zinga, J. M. H. Heines en ir. H. van der Vegt, worden enige ogenblikken stilte in acht genomen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen - De Vereniging voor Civiel Landmeters en Geodetisch Ingenieurs is definitief geliquideerd en heeft aan de Nederlandse Vereniging voor Geodesie het vereni gingssaldo ad ƒ12.062,21 overgemaakt, dat zal wor den gestort in het Fonds Bijzondere Doeleinden. - Het bestuur streeft ernaar de viering van het eerste lustrum te combineren met de officiële opening van het nieuwe gebouw van de afdeling Geodesie van de T.H.-Delft. In verband hiermede zal de lustrumviering vermoedelijk in het najaar van 1976 plaatsvinden en zal het congres worden verschoven naar het voorjaar van 1977. - Het congres in het voorjaar van 1977 krijgt als thema „Wetenschapsbeoefening in de geodesie". - In het najaar van 1976 zal in samenwerking met de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie een studiedag worden georganiseerd. 3. Verslag van de algemene vergadering gehouden op 30 mei 1975 Het verslag (zie N.G.T. van december 1975) wordt on gewijzigd goedgekeurd. 4. Verslag van de secretaris ingevolge art. 18 H.R. Het secretarieel jaarverslag over 1975 (zie N.G.T. van april 1976) wordt ongewijzigd aanvaard. 5. Verslag van de penningmeester ingevolge art. 23 H.R. Het financieel jaarverslag over 1975 (afzonderlijk aan de leden toegezonden) wordt zonder commentaar goed gekeurd. 6. Verslag van de Kascommissie 1975 De kascommissie bestaande uit de heren Rcntema en P. J. Bakker, keurt het financieel beheer over 1975 goed, blijkens een bij het bestuur ingediend verslag. De voor zitter dechargeert daarop de penningmeester voor het gevoerde beheer over 1975. 7. Benoeming Kascommissie 1976 Op voorstel van het bestuur worden de heren P. J. Bak ker en Van Lamsweerde benoemd in de kascommissie 1976. 81

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1977 | | pagina 27