te geven op ponsdocumenten. Na de verwerking van een bijhoudingsmeting kunnen de nieuw ont stane gegevens weer worden toegevoegd aan de co- ordinatenbank en percelenbank. Zoals uit het globale verwerkingsschema blijkt is het vormen en bijhouden van de permanente be standen facultatief. 3 Puntnummering Voor de puntnummering wordt in het systeem Detailmeting 76 onderscheid gemaakt tussen grond- slagpunten, kadastrale detailpunten en overige pun ten, zoals hulppunten en topografische punten. Met kadastrale detailpunten worden bedoeld die punten, die van betekenis zijn voor een coördinatenkadaster, zoals verzekerde grenspunten, knikpunten van grenzen, hoeken van huizen. De nummering van kadastrale punten sluit aan op de kadastrale archivering van metingen volgens ge meente, sectie en veldwerk. De punten worden per veldwerk doorlopend genummerd met een volg nummer van twee cijfers. Voor het veldwerknummer zijn vier cijfers beschikbaar, zodat het complete puntnummer binnen een sectie uit maximaal zes cijfers bestaat. Binnen een sectie is de puntnum mering daardoor eenduidig. In verband daarmee moet een project altijd tot één sectie worden beperkt. Projecten, die zich uitstrekken over meerdere secties of gemeenten moeten dus opgesplitst worden in af zonderlijke deelprojecten. De gekozen nummering biedt de volgende voor delen: - het nummer is binnen een sectie niet te groot en dus hanteerbaar; - de nummering kan tijdens de meting geschieden; - men behoeft op het veldwerk slechts 2 cijfers te noteren voor elk opgemeten punt; - in het archief worden per perceel de daarop be trekking hebbende detailpunten vermeld, zodat direct wordt verwezen naar de ontstaansveld- werken van de grenzen der percelen. Voor de nummering van grondslagpunten is de bestaande nummering per kadastrale gemeente ge handhaafd. Om te voorkomen, dat deze nummering de eenduidigheid van nummering van kadastrale detailpunten zou verstoren is voorgeschreven, dat Globaal verwerkingsschema systeem detailmeting 76 PERMANENTE BESTANDEN PROJECTGEGEVENS PROJECTBESTANDEN PROGRAMMA'S RESULTATEN coördinaten percelen bank ponsdokument gegeven coördinaten ponsdokument ponsdokument elementen metingen coördinaten bestand gegeven punten coördinaten bestand berekende punten metingen bestand elementen bestand reken programma teken programma coördinaten- lie. 1 ngt 77 61

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1977 | | pagina 7