Berichten Eigentijds tekenen, graveren, strippen en reproduceren met K+E Stabilene films. EERSTE KAMER AANVAARDT RECONSTRUCTIEWET MIDDEN-DELFLAND De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft in haar zitting van 23 maart 1977 zonder hoofdelijke stemming de Recon structiewet Midden-Delfland aanvaard. De Boerenpartij ver kreeg aantekening te hebben tegengestemd. Met deze aanvaarding kan thans de reconstructie van het gebied tussen Delft, De Lier en de steden langs de Nieuwe Waterweg ter hand worden genomen. Zij zal gericht zijn op de belangen van de landbouw, van natuur en landschap en van de openluchtrecreatie. Tijdens de behandeling van het wetsontwerp beantwoordde minister drs. J. P. A. Gruyters (volkshuisvestingen ruimtelijke ordening) tevens de vragen, bestemd voor zijn ambtgenoot van landbouw en visserij, die verhinderd was de zitting bij te wonen. Minister Gruyters verklaarde dat de regering - voor uitlopend op de goedkeuring van de Kamer - reeds voor bereidingen heeft getroffen, de uitvoering van de Wet zo spoedig mogelijk te doen aanvangen. Dit houdt in dat direct nadat de Wet in het Staatsblad zal zijn verschenen het gesprek met Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland over de instelling van de Reconstructiecommissie kan beginnen. In het ontwerp wordt een poging gedaan, voor stedelingen een aantal recreatieve voorzieningen te treffen en tegelijker tijd de agrariërs, die in dit gebied hun beroep uitoefenen, de zekerheid te geven dat hun activiteiten in de toekomst niet verder zullen worden aangetast. Bovendien wordt getracht door middel van reconstructie de agrariër een economisch gezonde grondslag te geven voor zijn bedrijf. „Test-case" voor landinrichtingswet Sprekend over het voorbeeld-karakter van de plannen die zullen worden ontwikkeld op grond van de Wet Reconstructie Midden-Delfland, zei minister Gruyters ondermeer: „In de Verstedelijkingsnota en de Nota Landelijke Gebieden is uit eengezet dat wat hier gebeurt herhaling zal behoeven ten gunste van een goede inrichting van met name de Randstad en de landelijke gebieden daarin. In die zin is er dus sprake van een voorbeeld-werking. Er is echter ook sprake van voorbeeld-werking in procedurele zin. Hoe de regering dat ziet, is onlangs neergelegd in de Interimnota Landinrichtings wet, een nota waarvan de regering uitdrukkelijk heeft gezegd dat de standpunten en voorstellen daarin tevens de hare zijn m.b.t. het ontwerpen van een Landinrichtingswet. Aan die Landinrichtingswet wordt hard gewerkt. Toepassing van die wet zal straks des te soepeler verlopen naarmate we vlugger opschieten in Midden-Delfland en daar dus ervaring opdoen in de toepassing van maatregelen als in de Landinrichtings wet zullen worden omschreven." Op de vraag waar de overgangszones zullen worden behan deld, die niet in het gebied van de Reconstructiewet Midden- Delfland zijn begrepen, antwoordde de bewindsman: „In de Nota Landelijke Gebieden - het derde deel van de derde Nota Ruimtelijke Ordening - wordt aangegeven welke Structuur schema's op grond van de Structuurschets binnenkort zullen worden gepubliceerd als beleidsvoornemens van de regering. Eén daarvan is het Structuurschema Landinrichting. Hierin zullen in het bijzonder nadere beschouwingen worden ge geven over de overgangszones." Kosten en tijdsduur Ten aanzien van de totale kosten van het minimum-pro gramma, zoals dat voor ogen staat, voor het recreatiegebied (inclusief Kerkpolder en De Lickebaert) merkte staats secretaris W. Meijer (cultuur, recreatie en maatschappelijk werk) op, dat deze thans worden geraamd op ƒ128 miljoen exclusief grondverwerving (die voor de agrarische recon structie 45 miljoen). De voorbereidings- en uitvoeringsduur van het project Midden-Delfland kunnen voorlopig gesteld worden op 3 tot 4 jaar, respectievelijk 8 a 10 jaar. Het kosten aspect hangt uiteraard nauw samen met deze tijden, gezien ondermeer het feit dat de grondverwerving niet in de raming is opgenomen en hiertoe pas over enkele jaren zal worden overgegaan. T.H.-ZOMERKAMP 1977 Het jaarlijkse zomerkamp van de afdeling der geodesie zal dit jaar gehouden worden van 13 juni tot en met 1 juli. Voor alle belangstellenden wordt op donderdag 23 juni een open avond georganiseerd. Het adres is: G. Verstappen Hoogstraat 73 Helden-Beringe (L) Iedereen is vanaf ±21.00 uur van harte welkom. namens de zomerkampkommissie: J. P. Hoefnagels, sekretaris. efficiency in letters en tekenmaterialen Herengracht 22, Amsterdam 1002 Telefoon (020) 22 90 14. Telex 12622 95 ngt 77

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1977 | | pagina 15