Een gevolg van deze opzet is dat niet voor elke G.B.K.N. een zelfde vervaardigingswijze gehan teerd kan worden en dat organisatorisch hoge eisen gesteld worden aan de projectleiding (planning, voortgangscontrole, instructie). De drie te onderscheiden methodieken zullen achter eenvolgens behandeld worden door de belangrijkste activiteiten te belichten. Algemeen geldende activi teiten zijn de grondslag en de fotovlucht. Zoals eerder opgemerkt is het net van R.D.-punten ver- dichtdoorkringnetpunten waarin zijn bepaald hoofd punten en de paspunten. De keuze van de foto schalen impliceert dat een kringnet het gehele ge bied bedekkend, verkend volgens de regels vermeld door ir. J. Polman in Geodesia no. 10, okt. 1970, voldoende dicht is voor paspuntsbepaling. De richtingsmeting in het kringnet is uitgevoerd met Wild T 2, de maximaal toegelaten standaardafwij king in de gemiddelde richting is 6 dmgr. De stan daardafwijking wordt berekend direct na de meting, de opstelling mag niet afgebroken worden voordat aan genoemde eis is voldaan. Per kring worden zodra de gegevens beschikbaar zijn de sluitfouten in de hoeken en lengtemeting berekend. Aldus wordt tijdens de meting een controle op grote fouten uitgevoerd. In de meting van het kringnet wordt zoveel mogelijk meegenomen de aansluiting op de bestaande grondslag. Bij de verkenning is met de mogelijkheid van herberekening van de oude grondslag, door de keuze van kringnet-punten reeds rekening gehouden. Gelet op de algemene toepas sing van Distomat-apparatuur voor verdichting van de grondslag zijn hier geen vliegpunten gemaakt (punten die in het terrein „beschijfd" zijn en waar van de terrestrische coördinaten fotogrammetrisch berekend worden). 6.2 Dorpsgebiedkadastrale hermeting De belangrijkste activiteiten zijn aangegeven in een schema, zie fig. 4. Van elk van de drie te onder scheiden methodieken bestaat een dergelijk schema. In dit schema is de grote lijn van de andere metho dieken terug te vinden, daarom is alleen dit hier weergegeven. Opvallend in het schema is de volgorde van activi teiten, met name de aanvang van de hermetingen en de fotogrammetrische uitwerking. De integratie van kadastrale hermeting en G.B.K.N.-vervaardi ging leidde tot een start van de eerste activiteiten op een tijdstip waarin er nog geen beschikking was over de fotogrammetrische uitwerking. Om voor het gehele gebied de G.B.K.N. in 1977 te kunnen af- Fig.4. montage GBK-indeling S. gereed montage tot GBK-indeling kadastrale afwerking kaarteren syst. det. GBK-meting op bijblad irteren aanleg bijblad fotogramme- trische kaartering graveren tekstblad en reproduktie flevering bijkaarteren gebouu/en fotogramme- trische kaartering montage tot GBK-indeling naverkenning aanleg kaarteerbladen film en lichtdrukken eindkontrol provincie verwerken naverkenning - kaarteren tekstblad GBK-meting grondslag meting berek. ngt 77 105

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1977 | | pagina 11