a# leveren is in september 1975 begonnen aan de her meting van 4 grotere dorpen met ongeveer 1650 percelen en 1400 gebouwen en 6 kleine dorpen met ongeveer 300 percelen en 200 gebouwen. De planning is gericht op een gelijktijdige vervaar diging van het bijblad en de G.B.K.N., de kadas trale toepassing is buiten beschouwing gelaten. In de hermetingen is het Systeem Detailmeting toe gepast. een door het Kadaster ontwikkeld geauto matiseerd systeem van kaartvervaardiging. Het Systeem Detailmeting vervaardigt een kaart van een coördinatenbestand op een gewenste schaal, tevens is grootteberekening mogelijk. De metingen hier zijn een integratie van voerstraal- metingen en het klassieke meetlijnenverband. De voerstraalmetingen zijn uitgevoerd met een Distomat Di-3 of Di-3S. In tegenstelling tot het sinds kort operationele Systeem Detailmeting '76, was het met het „oude" systeem niet mogelijk een selectie naar aard van terreinobjecten uit te voeren. Om toch een éénmalige meting te kunnen verrichten en één codering (vertaling meting in ponsdocumen ten door de tekenaar) te kunnen uitvoeren is een extra code gebruikt: code 1 voor gegevens alleen af te beelden op de kadastrale kaart: code 2 voor gegevens alleen af te beelden op de G.B.K.N.; code 3 voor gegevens af te beelden op beide kaarten. Bij de codering is gekozen voor het bijkaarteren van bebouwing, dit betekent een aanmerkelijke bespa ring in de tijd nodig voor het coderen, de kaartering is zeer eenvoudig. De bijkaartering wordt één keer uitgevoerd, nl. op de kadastrale kaart. Als voorbeeld van toepassing van het Systeem Detailmeting zie hg. 5. Om de relatief lange tijd benodigd voor een kadas- ngt 77 Proefkaartering GBKN (lijnenbeeld) Fig. 5. Toepassing van het systeem detailmeting in een hermeting Bijblad (lijnenbeeld) 106

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1977 | | pagina 12