bijv. Wier en Oude Leye worden dus bedekt door vergrote kaarten schaal 11000. De kaart wordt afgeleverd op een maatvaste teke ningdrager, Agfa Gevaert C 1-pm. Dit is een positef van de minuut-film, over een mogelijk ander repro- grafisch produkt zijn de besprekingen nog niet af gerond. Het gehele gebied is gevlogen op schaal 18 150, de gearceerde gedeelten op schaal ±1:4500; als camera is gebruikt een RMK 15/23. De fotovlucht is uitgevoerd in oktober 1975. Voor de paspuntsbepaling is een kringnet gelegd, omvattende de gehele ruilverkaveling „Het Bildt". Het is aangesloten aan bestaande kringnetten van de ruilverkavelingen „Ferwerderadeel", „Berlikum" en „De Bjirmen", zodanig dat het gebied afgezien van de Waddenkust geheel omsloten is. In het kringnet zijn tevens hoofdpunten bepaald. De aan sluiting van het kringnet Het Bildt aan de bestaande kringnetten heeft geen problemen opgeleverd, de coördinaten van de niet als aansluitingspunt opge nomen bekende kringnetpunten zijn gemiddeld met de nieuw berekende coördinaten. Bij gebrek aan gegevens over precisie is beoordeeld de grootte en richting van sluitvectoren. Met iedere afnemer is een overeenkomst gesloten, de belangrijkste punten hieruit zijn: de kosten voor de afnemer; de data van aflevering, i.e. eerste af levering uiterlijk een jaar na de fotovlucht en laatste aflevering uiterlijk 31 december 1977; een gewaar merkte kaart waarop aangegeven het gebied en de soort te leveren kaart; nauwkeurigheid; de regeling van de auteursrechten (voorbehouden aan de Staat). Naast de in de inleiding genoemde afnemers worden ook aan de P.T.T. kaarten geleverd van een ge deelte van het gebied. 4 Projectorganisatie 4.1 Algemeen Aan de projectorganisatie zal hier veel aandacht worden besteed. Een goede projectorganisatie is van groot belang om een zo omvangrijk project van kaartvervaardiging in een contractueel vastgestelde termijn uit te voeren. Hierbij dient bedacht te wor den dat er alleen richtlijnen van de Commissie Grootschalige Basiskaart voor de eisen te stellen aan een G.B.K. beschikbaar waren, zie het rapport in het N.G.T. 4e jaargang no. 9 en het K.B. van juli 1975 waarin de plaats van het Kadaster is aan- ngt 77 Overzicht Grootschalige Basiskaart van het object "Het Bildt Fig. 1 98

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1977 | | pagina 4