lO de rijksoverheid vraagt Literatuurinformatie staffunctionaris (mrn./vri.) PUBLIKATIE VERSLAG POSTACADEMISCHE CURSUS LANDINRICHTING JANUARI 1977 NIEUWE PUBLIKATIE RIJKSCOMMISSIE VOOR GEODESIE Kort geleden is verschenenN. D. HaasbroekProf. F. Kaiser en S. H. de Lange in hun relatie tot de astronomische plaats bepalingen van omstreeks 1850 in het voormalige Nederlands Indië. Delft, Rijkscommissie voor Geodesie, 1977. 280 blz. In een van de komende nummers van het NGT zal een bespreking van deze publikatie (door prof. ir. G. J. Bruins) worden opgenomen. Allgemeine Vermessungs-Nachrichten 84(1977)4 Wolf: C. F. Gauss und die Methode der kleinsten Quadrate. - Moritz: Der Begriff der Mathematischen Erd- gestalt seit Gauss. - Grafarend: Geodasie - Gaussche oder Cartansche Flachengeometrie? - Gerardy: Geodaten als Korrespondenten von Carl Friedrich Gauss. 84(1977)5 Möckel: Daten zur Verkehrswertermittlung aus Grundstücksmarktanalysen. - Schmelz: Gutachterausschuss und Verwaltungsreform. - Gerardy/Möckel/Tiemann: Zur Ermittlung von Grundstückswerten. - Bonorden: 87. Kurs des Instituts für Stadtebau Berlin: „Wertermittlung nach dem BBauG und StBauFG" vom 25. bis 29. 10. 1976. - Geissler: Bodenordnung und Rechtsunsicherkeit der Bebauungsplane. In de reeks „Publikaties over planologische en technisch- administratieve geodesie", uitgegeven door de Afdeling der Geodesie van de Technische Hogeschool te Delft, is als num mer 10 verschenen het-verslag van de postacademische cursus Landinrichting, gehouden te Delft op 12, 13 en 14 januari 1977. Overzicht van de inhoud: M. J. M. Bogaerts: Vastgoedsystemen. J. E. Romein: Kartografie. G. H. Ligterink: Fotogrammetrie. A. Dekker: Ruimtelijke planning op nationaal niveau. P. de Haan: Macro- en microplanologische aspecten van de landinrichting van juridisch standpunt beschouwd. R. van der Schans: Ontwerp- en evaluatietechnieken t.b.v. de planvorming in de landinrichting. A. C. Visser: Voorlopig toedelingsplan op basis van optimali satie van de bedrijfssituatie. C. Bijkerk: Basisprincipes van meervoudig grondgebruik bij de landinrichting. F. M. Maas: Bijdrage van de landschapskunde bij de ruimte lijke planning en landinrichting. A. Grijns: Inrichting en beheer van agrarische gebieden. Verslag en discussie. Aanvragen voor toezending van deze publikatie kunt u richten tot Elfriede Fendel, Afdeling der Geodesie, Thijsse- weg II, Delft, tel. 015-784548. voor het Ministerie van Verkeer en Waterstaat t.b.v. de Rijkswaterstaat, Meetkundige Dienst, Hoofdafdeling Luchtkaartering Taak: de functionaris is in eerste instantie speciaal belast met het verrichten van toegepast wetenschappelijk onderzoekswerk in de fotogrammetrie en kartografie. Vereist: voltooide universitaire opleiding, richting geodesie; aantoonbare belang stelling voor fotogrammetrie en kartografie. Standplaats: Delft. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring max. f4870,- per maand. Sollicitaties inzenden vóór 23 november 1977. Bovengenoemd salaris is exclusief 8% vakantie-uitkering. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van vacaturenummer 7-2377/2878 (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe), zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan I, 's-Gravenhage. 186 ngt 77

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1977 | | pagina 24