Prof. ir. G. F. Witt erelid van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie 8e jaargang no. 7, september 1978 In de algemene vergadering van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie op 2 juni 1978 is besloten aan prof. ir. G. F. Witt het erelidmaatschap te verlenen. Op de oorkonde, die aan hem werd uit gereikt, is vermeld dat dit erelidmaatschap is ver leend vanwege de uitzonderlijke verdiensten voor de bevordering van de kennis en de toepassing van de geodesie en voor de behartiging van de algemene belangen van de leden. Enkele aspecten van deze verdiensten werden tij dens de vergadering nog eens extra belicht. Zowel in het binnen- als buitenland heeft prof. Witt altijd een belangrijke rol gespeeld in het verenigingsleven. Gedurende 12 jaar bekleedde hij diverse bestuurs functies in de Nederlandse Landmeetkundige Federatie. Thans is hij voorzitter van commissie 7 van de FIG. Niet onvermeld mag blijven zijn ere lidmaatschap van de Deutscher Verein für Ver- messungswesen. Voor een aantal belangrijke onderzoeken, die door hem werden uitgevoerd, richtte hij werkgroepen van de NLF op, zoals voor de leidingenregistratie, Balans Ruilverkavelingswet en Grootschalige Basis- kaart. Prof. Witt streefde naar uitbreiding van de mogelijkheden voor het uitoefenen van het beroep van geodetisch ingenieur (o.a. bij de gemeentelijke grondbedrijven). Waarschijnlijk is het mede hieraan te danken, dat de toekomst voor de afgestudeerde geodetisch ingenieur er thans zo rooskleurig uitziet. De Nederlandse Vereniging voor Geodesie ver leent het erelidmaatschap slechts bij hoge uitzonde ring. Wij wensen prof. Witt daarom veel geluk met deze benoeming. De Voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie, prof. dr. ir. M. J. M. Bogaerts. 78 ngt 78 97

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1978 | | pagina 3