Agenda Bovendien gaat het in Eindhoven (en de meeste middelgrote gemeenten?) om een schrikbarend grote hoeveelheid grond: 18 km2 (van de totaal 80 km2) van Eindhoven is in eigendom van het grondbedrijf (dit is exclusief de gronden die hun eindbestemming reeds bereikt hebben, zoals erf pachtgronden). 4.1 De geautomatiseerde bestanden Dit alles wees nogal duidelijk in de richting van automatisering*, hetgeen we dus gedaan hebben. Het ontworpen systeem bestaat nu uit een aantal bestanden, die elk een hele set programmatuur (screening, mutering, prijsbijstelling, memolijsten, e.d.) om zich heen hebben. Deze bestanden zijn los van elkaar vanuit de diverse disciplines bij te hou den, maar worden door de centrale set programma tuur aan elkaar gerelateerd en in de hand gehouden. Schematisch zien de relaties tussen de bestanden er als volgt uit: r Het verwervingsbestand bevat alle gegevens (proce dure, prijs) van de gerealiseerde en de nog te ver wachten verwervingen, per kleinste eenheid gespe cificeerd. Hetzelfde geldt voor het werken- en het uitgiftebestand. Uit deze drie bestanden worden de gesommeerde gegevens afgeleid naar het exploitatie bestand, waarin dan (deels geautomatiseerd) toe gevoegd worden gegevens als renten en fonds stortingen. Het beheersbestand bevat alle beheers- gegevens (als tijdelijke verhuur, slopingen) en heeft een volledig geautomatiseerde koppeling met het gewone vast-goed-bestand, waardoor volledigheid gegarandeerd is. De gesommeerde gegevens van het beheersbestand spelen met name mee in de steeds te controleren oppervlakte-relatie (zie boven), en houden dus als het ware het grondbedrijf binnen de perken. (In een volgend artikel zal ik over deze bestanden wat uit gebreider schrijven). Het ontwerp van dit geautomatiseerde grond bedrijfssysteem is nu net klaar. De verzameling van de gegevens, en het opbouwen van de bestanden is echter nog maar voor diiekwart gedeelte afgerond. Toch is dit nu al voldoende om de vier principes: de continue tussenstand, de volledigheid, de kop peling geld/grond, en de relativiteit breder ingang te doen vinden; waardoor inzichtelijkheid en be trouwbaarheid van het grondbedrijf kunnen toe nemen. verwe rvings bestand werken cgitte stand bestand exploitatie bestand beheers vastgoed bestand bestand i Automatisering is overigens niet essentieel voor het systeem; zou men in een dorp ook dit grondbedrijfs systeem willen hanteren, dan kan het net zo goed hand matig. 2 september-14 oktober 1978 De Beknopte Lant-Meet-Konst: tentoonstelling over de historie van de kartografie Gemeente Archief Stek 15, Dordrecht 20-22 september 1978 Deutsche Geodatentage West-Berlijn 25 september 1978 Nederlandse Vereniging voor Kartografie Lustrum-kartografendag met als thema „Twintig jaar kartografische vereniging" Sprekers: prof. F. J. Ormeling en prof. C. Koeman Tentoonstelling kaarten 1958-1978 en receptie Hotel Casa, Amsterdam 6 oktober 1978 Nederlandse Vereniging voor Fotogramnietrie Lezing ir. W. Sonnenberg: Automatisering in de fotogramnietrie bij KLM Aerocarto Den Haag, Prinses Beatrixlaan 7, 14.00 uur 16-21 oktober 1978 F1G Symposium „Land Information Systems" Technische Hogeschool Darmstadt ngt 78 101

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1978 | | pagina 7