Agenda Ingekomen 3. Enkele „praktische" voordelen, zoals: betere mogelijk heden tot het creëren van zinvolle stage-plaatsen, waarbij men ook zou kunnen denken aan een zgn. „snuffelstage" voor studenten in de basisstudie. De commissie is overtuigd van het belang van goede con tacten tussen de Afdeling der Geodesie en de beroepspraktijk zij hoopt daarom ook, in ieders eigenbelang en gelet op ieders verantwoordelijkheid, op de bereidheid van de studenten zich hiervoor in te zetten." Tot zover het citaat. En dan komen we nu aan de concrete plannen en het „vriendelijk verzoek", waarvan boven werd gewaagd. Om kort te gaan, het is nog niet uitgekristalliseerd in welke vorm het overleg precies gegoten dient te worden, daarvoor willen wij ons eerst ruimer oriënteren en vandaar ook het „vriendelijk verzoek" om uw aller medewerking. En boven dien, het boven vermelde „ieders eigenbelang" en „ieders verantwoordelijkheid" geldt niet alleen voor studenten. Als eerste stap tot een beter contact is het plan opgevat, om naar Amerikaans model, een jaarboek samen te stellen, met de namen en adressen van alle afgestudeerde geodeten, dit in samenwerking met de Afdeling. Daarom willen wij aan alle afgestudeerden een korte vragenlijst sturen, waarin naast wat algemene gegevens, gevraagd zal worden naar een korte om schrijving van het eigen werk, verder naar mogelijkheden voor studenten om stage te lopen en tot slot of men belangstelling heeft voor actievere contacten - in welke vorm ook - tussen TH, praktijk en studenten. Als bijlage bij dit vragenlijstje zal het pas verschenen en fraai uitgevoerde voorlichtings boekje van de Afdeling, met algemene informatie over de studie voor Geodetisch ingenieur, worden gevoegd, opdat u naast een fraai boekwerk ook een goede indruk heeft van de studie aan de TH van tegenwoordig. Het is uiteraard zeer moeilijk om alle adressen van g.i.'s te pakken te krijgen. Van de „Snellius"-donateurs en een hele boel anderen bezitten wij uiteraard de adressen, maar van velen ook niet. Daarom wordt het vragenlijstje ook in het novembernummer van het NGT afgedrukt, voor het geval 16-21 oktober 1978 F1G Symposium „Land Information Systems" Technische Hogeschool Darmstadt 10 november 1978 Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Algemene Jaarvergadering Utrecht, Jaarbeurscongrescentrum 16 november 1978 Rayonbijeenkomst NGL/NVG Ing. T. W. A. Fakkert en M. G. J. Spaai: „Landmeetkundige werkzaamheden in de Duitse ruilverkavelingen en hun automatisering" Eindhoven, Hotel „Cocagne", 20.00 uur 8 december 1978 Studiedag NVG/NVF „Ontwikkelingen in luchtopnametechnieken" Delft, Gebouw voor Geodesie u voor november geen formulier thuis gekregen hebt. Als u de vragenlijst dan zelf wilt opsturen, krijgt u het geodesie- voorlichtingsboekje alsnog thuisgestuurd. Bij voorbaat onze hartelijke dank, voor uw medewerking aan ons „vriendelijk verzoek". De verdere activiteiten staan niet geheel vast. Wij stellen ons voor om in de toekomst met regelmatige tussenpozen bijeen komsten (informeel, lezingen, studiedagen of in welke vorm dan ook) te beleggen, waarop de drie eenheden (TH, praktijk, studenten) vertegenwoordigd zijn, waar dan door overleg en belangenafweging kan worden getracht voor allen het beste te bereiken, zoals al eerder in dit verhaal geschetst is. (N.B. „Snellius" zal wel voor wat „verfrissingen" zorgen). In een later stadium lijkt ook een diepgaander enquête over zaken die in het geodetisch wereldje leven (studieprogramma, postacademisch onderwijs, beroepsbeeld, beroepsvoorlich ting, werksituaties etc.) mogelijk. Maar op korte termijn hopen we met dit verhaal eenieder doordrongen te hebben van het belang van deze zaak in het algemeen en vragen we ieders medewerking, allereerst nu voor het jaarboek. Alle kritiek, suggesties of aanvullingen zijn bij „Snellius" van harte welkom. Met dank voor uw aandacht en medewerking, „Snellius"-Overlegcommissie TH-praktijk Thijsseweg 11Delft Jan van den Berg Emiel Bontje Frits Brouwer Jaap Huisman Adriën Maas Opmerking over het artikel: „Een grondbedrijf? Ja graag!" (Eveline Beneder in NGT september 1978) Een prettig leesbaar artikel! Maar dit is natuurlijk het oordeel van een buitenstaander, d.w z. iemand die zelf niet werkzaam is in het hier beschreven deel- (rand-?)-gebied van de geodesie. Een niet-geodeet zelfs, als we de definitie mogen volgen die Eveline op pag. 98 geeft van ons vakgebied: aangezien geodesie de wetenschap is van de verandering en de bestudering van de relatie mens/grond Dit stemt tot nadenken. Als we tenminste, Eveline kennende, zo achterdochtig mogen zijn om elke gedachte aan een zet fout - bijvoorbeeld het wegvallen van de woorden „onder veel meer" - bij voorbaat terzijde te schuiven! Evenmin hoeven we, dacht ik, te vrezen voor bewustzijns vernauwing of geheugenverlies, als we ons afvragen hoe juist deze auteur tot een dergelijke schril-gekleurde voorstelling van zaken komt. Nee, ik houd het er maar op dat we hier te maken hebben met een lichte neiging tot provoceren, die voorkomt uit een stukje identiteitscrisis dat typerend is voor alle emancipatie processen. Dus ook voor de emancipatie van de planologisch geodeet! (Herman) Quee 130 ngt 78

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1978 | | pagina 18