V erenigingsnieuws T)e redactie van het Ylederlands fjeodetisch Tijdschrift wenst alle lesers prettige kerstdagen en een voorspoedig IQ7Q ngt 78 NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE VERSLAG VAN DE ALGEMENE VERGADERING, GEHOUDEN OP 2 JUNI 1978 TE WAGENINGEN 1Opening Om ca. 16.30 uur opent de voorzitter de vergadering, die volgens de presentielijst wordt bijgewoond door 48 leden. 2. Ingekomen stukken en mededelingen - Naar aanleiding van een brief van de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers wordt besloten akkoord te gaan met integratie van het beheer van de NVG-bibliotheek in de Kadaster-bibliotheek op voor waarde dat de NVG-eigendommen herkenbaar blijven. - Medegedeeld wordt dat van 3 tot 7 juli 1978 te Parijs de jaarlijkse vergadering van het Permanent Committee van de F.l.G. wordt gehouden en het 100-jarig bestaan van de F.l.G. wordt gevierd. In de vergadering zal een voorstel tot wijziging van de organisatie van de F.I.G.- commissies worden behandeld. - Medegedeeld wordt dat de F.l.G. van 16 tot 20 oktober 1978 te Darmstadt een symposium over Landinforma- tiesystemen zal houden. - Medegedeeld wordt, dat de affiliation-agreement met de R.I.C.S. alsnog in het N.G.T. gepubliceerd zal worden. 3. Verslag van de algemene vergadering van 13 mei 1977 Het verslag wordt ongewijzigd goedgekeurd. 4. Jaarverslag 1977 Het verslag geeft geen aanleiding tot het maken van opmerkingen. 5. Financieel overzicht over 1977 De penningmeester geeft een toelichting op het financieel overzicht en deelt mee, dat het financieel overzicht vooral een ongunstig beeld geeft omdat vele buitenlandse abon nees hun betalingsverplichtingen nog niet zijn nageko men. Vooralsnog wordt getracht door middel van rap pelleren deze abonnementsgelden alsnog te innen. Naar aanleiding van een vraag van mevrouw Beneder-Blitz wordt besloten dat in het vervolg bij het financieel over zicht de begroting voor het betreffende boekjaar zal worden gevoegd. 6. Verslag van de kascommissie 1977 De kascommissie keurt het financieel beheer over 1977 goed blijkens een bij het bestuur ingediend verslag. De voorzitter dechargeert daarop de penningmeester voor het gevoerde beheer over 1977. 7. Benoeming kascommissie 1978 Op voorstel van het bestuur worden de heren Dubbcld en Van Leysen benoemd in de kascommissie 1978. 8. Begroting 1978 De penningmeester verwacht dit jaar nog zonder contri butieverhoging een redelijk resultaat te kunnen bereiken door inning van achterstallige abonnementsgelden en contributies en door sanering van de gratis- en ruil- abonnementen. Tegen het einde van het jaar zal het bestuur met voor stellen komen die tot verbetering in de financiële situatie op langere termijn moeten leiden. 9. Bestuurssamenstelling Volgens rooster treedt de tweede voorzitter de heer Henssen af. De voorzitter dankt hem voor het belangrijke werk, dat hij, in het bijzonder in internationaal verband, voor de vereniging heeft verricht. Het bestuur heeft de heer Van Lent kandidaat gesteld voor het bestuurslid maatschap. Daar geen tegenkandidaten zijn voorgesteld, wordt de heer Van Lent tot lid van het bestuur benoemd. Op voorstel van het bestuur wordt het bestuurslid de heer Jacobs tot tweede voorzitter benoemd. 10. Nederlands Geodetisch Tijdschrift Besloten wordt de frequentie terug te brengen tot zes nummers per jaar. Ter verlichting van de taak van de eindredacteur streeft het bestuur naar benoeming van een hoofdredacteur. 11Samenwerking met de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde N.G.L.) De vergadering gaat akkoord met het voorstel tot samen werking met de Stichting N.G.L. ten aanzien van de organisatie van het congres in 1979. In 1979 wordt het 10de N.G.L.-congres gehouden. Het is de bedoeling dat de N.V.G. de tweede dag van dit congres verzorgt. Het onderwerp van deze dag luidt: Geodesie in ontwikke lingslanden. Daarnaast stelt het bestuur voor te komen tot een formele samenwerkingsvorm met de Stichting N.G.L. ten be hoeve van het houden van studiedagen en congressen en het uitgeven van een tijdschrift met behoud van de eigen identiteit van de N.V.G. Voorgesteld wordt deze proble matiek te laten bestuderen door een commissie onder leiding van de heer Van Wely. De heer Ligterink zou graag zien dat ook de Nederlandse Vereniging van Fotogrammetrie hierbij wordt betrokken. De voorzitter stelt voor dat uit te stellen tot een later stadium. Het wordt mogelijk geacht dat de commissie Van Wely nog vóór het eind van het jaar rapport uitbrengt. De vergadering gaat akkoord met de voorstellen. 12. Benoeming erelid Op voorstel van het bestuur gaat de vergadering unaniem akkoord met de benoeming van professor ir. G. F. Witt tot erelid van de vereniging. Na een toespraak, waarin de voorzitter in het kort de bijzondere verdiensten van professor Witt voor de vere niging en voor de geodesie in het algemeen noemt, reikt de voorzitter de oorkonde uit. Vervolgens dankt professor Witt het bestuur en de leden voor deze benoeming, die hij als een grote eer beschouwt. 13. Rondvraag Tijdens de rondvraag memoreert de heer Henssen op de hem eigen humoristische wijze de plezierige tijd, die hij in het bestuur heeft meegemaakt en spreekt hierover zijn dank uit aan bestuur en leden. 14. Sluiting Om ca. 17.30 uur sluit de voorzitter de vergadering. 177

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1978 | | pagina 21