Urban Data Management Symposium 1979 9. L. E. Groosman, D. Overkleeft, e.a., Data Base of Data Beest?, Deventer, 1973. 10. Das Öffentliche Vermessungswesen in Bayern, Fest schrift zum 175-jahrigen Bestehen der Bayerischen Ver- messungsverwaltung, München, 1976. 11. Proceedings of the Conference of the International Council for Automatic Data Processing in Government Administration (ICA), The Hague 1976. 12. Report of the Ad Hoe Group of Experts on Cadastral Surveying and Urban Mapping New York 3-20 October 1972. 13. Concepts of a Modern Cadastre, 23-24 October 1974, Ottawa, Canada. The Canadian Surveyor, March 1975. 14. M.J. M. Bogaerts, Informatiesystemen met vastgoedge- gevens, Nederlands Geodetisch Tijdschrift, januari 1975. 15. M. J. M. Bogaerts, Coördinatie van wetgeving en infor matieverzorging, Nederlands Geodetisch Tijdschrift, juni 1977. 16. B. K. Brussaard, Organisatie van de overheidsautoma- tisering, Tijdschrift Informatie, september 1978. 17. M. J. L. A. Stassen, Gedachten over de inrichting van de te automatiseren registers van het Kadaster, W.P.N. R., 16 april 1977, nr. 5386. 18. J. L. G. Henssen, Automatisering kadastrale grond- registratie in Nederland, Nederlands Geodetisch Tijd schrift, februari 1974. 19. F. de Graaf, Rechtsbescherming van persoonlijkheid, privéleven, persoonsgegevens, H.D. Tjeenk Willink, Alphen aan de Rijn, 1975. Het 7e Europese Symposium over „Urban Data Manage ment" zal gehouden worden in Den Haag, in het Nederlands Congrescentrum, van 23 t/m 27 april 1979. Sinds zijn ontstaan in de zestiger jaren, heeft het begrip „urban data management" (oorspronkelijk: beheersing/be sturing van grote hoeveelheden gegevens met betrekking tot stedelijke gebieden) een aanzienlijke verruiming ondergaan. Het is tegenwoordig moeilijk een enkele fase in het gehele bestuurlijke gebeuren te noemen welke niet in toenemende mate voor een goede werking afhankelijk is van voortdurende gedetailleerde en nauwkeurige informatievoorziening. Op basis van de oorspronkelijke idee van de algemene ge gevensverzameling zijn er thans verschillende toepassings gebieden te onderscheiden, o.a. met betrekking tot belasting heffing, zakelijk rechtsverkeer, planningsactiviteiten voor lan delijke en stedelijke gebieden en het toezicht op en controle van bestuur en beheer. Binnen deze gebieden zijn de tech nische, de functionele en de organisatorische aspecten van urban data management zeer in betekenis toegenomen. Het symposium dat geopend zal worden door de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland, is gegroepeerd rondom deze drie hoofdthema's. Het symposium wordt georganisserd en geleid door een Or ganisatie Comité bestaande uit medewerkers van het Minis terie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en de Technische Hogeschool Delft, Afdeling der Geodesie. Voor wat betreft het programma bestaat er nauwe samenwerking met een Internationaal Programma Comité. De voordrachten zullen werk beschrijven in landen als Zwe den, Denemarken, Noorwegen, Finland, Frankrijk, Spanje, Engeland, Nederland, Zwitserland, West-Duitsland, USA en Israël. Er zullen lezingen zijn over grote urban data manage ment projecten. Daarbij zal ook aandacht worden besteed aan theoretische en bestuurlijke aspecten. Ook zaken als de bescherming van de persoonlijke levenssfeer en toekomstige ontwikkelingen krijgen aandacht. Gestreefd wordt naar in tensieve en vruchtbare discussie. De symposiumtalen zijn Engels en Frans, met simultane ver taling. Gedurende parallelzittingen zal er in het Engels wor den gesproken. Het symposium richt zich tot stafleden van centrale en regionale overheden, autoriteiten van locale over heden, universiteiten en i.h.a. die instellingen of bedrijven welke te maken hebben met de ontwikkeling van centrale, regionale en locale informatiesystemen. Het gaat daarbij om zowel informatiedeskundigen, ingenieurs, planners, bestuur ders als politici. Het inschrijfgeld bedraagt 675,inclusief de proceedings en overige gegevens, cocktails, excursie naar Amsterdam, koffie, thee en lunches. Zonder excursie betaalt men 600, zonder excursie en zonder lunches 550, Voor studenten geldt een speciaal tarief: 25,per dag en 25,voor de proceedings. Men kan nadere informatie verkrijgen bij: UDMS Secre tariaat, Thijsseweg 11, 2629 JA Delft. Telefoon: 015-784461 of 015-784548. Via deze nummers kan men zich ook aan melden. 52 ngt 79

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1979 | | pagina 20