moet worden beschouwd van de investeringen (aan kopen en dergelijke), die in dat gebied gedaan zijn, verminderd met de eventuele opbrengsten in dat ge bied. De kaarten Tenslotte moet nog even teruggekomen worden op de hiervoor reeds terloops genoemde grondbedrijfs- kaarten. Zoals reeds vermeld, worden 2 series grondbedrijfskaarten bijgehouden; van ieder exploi tatiegebied een beheers- en verwervingskaart en een uitgifte- en werkenkaart. Samenvoeging van twee elementen op één kaart is mogelijk, omdat deze, zo als ze nu gegroepeerd zijn, elkaar per definitie nooit overlappen. Op beide kaarten moeten dezelfde deel gebieden voorkomen. Dit is dan de visuele weer gave van de in het exploitatiebestand uitgevoerde volledigheidscontrole. De beheers- en verwervingskaart heeft als onder grond een kadastrale kaart (samengesteld uit diverse kaartbladen tot een exploitatiegebied), aangevuld met topografische elementen, zoals wegen. De eigen dommen van het grondbedrijf worden er op aange geven, alsmede de nog te verwerven percelen. De uitgifte- en werkenkaart heeft dezelfde ondergrond (in grijze tint); de uitgiftekavels en de uit te voeren werken zijn in zwart vermeld. Op beide kaarten staan uiteraard ook de nummers, die in de activi teitenbestanden als ingang worden gebruikt (uitgif tenummer, besteksnummer). Afgezien van het (bijzonder moeilijke) samenvoegen van diverse kadastrale calques tot een overzichtelijke ondergrond is de wijze, waarop het grondbedrijf met kaarten werkt hoofdzakelijk te kenmerken als gebruiker, en niet als kaartvervaardiger. De kaarten werden slechts gebruikt om informatieve gegevens, alsmede de begrenzingen van de diverse activiteiten op aan te geven. De kaarten zijn op schaal 11.000 (behoudens een enkele uitzondering van 1:2.500) en noodzaakten vanwege het formaat tot splitsing van diverse exploi- tatiegebieden in twee of meer kaartbladen. Tot slot Het gehele bouwwerk van deze grondbedrijfsadmi nistratie is al met al toch nog wel omvangrijk ge worden, zowel qua structuur als qua hoeveelheden. Het gaat in totaal om: 1 overzichtskaart van de verdeling van Eindho ven in exploitatiegebieden (figuur 2) 150 beheers- en verwervingskaarten 150 uitgifte- en werkenkaarten 6000 verwervingskavels in het verwervingsbestand 6500 terreinen in het beheersbestand 3500 bestekken of werksoorten in het werkenbe- stand Hg. 1. Een detail van exploitatiegebied 023; links de oude situatie, rechts de nieuwe situatie. ngt 79

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1979 | | pagina 8