V erenigingsnieu ws NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE JAARVERSLAG OVER 1977 De vereniging telde aan het eind van het verenigingsjaar 293 leden en 33 studentleden. In de algemene vergadering, gehouden op 13 mei te Enschede, trad de penningmeester ir. H. W. van der Zijpp af en werd ir. P. A. M. Vos tot bestuurslid gekozen. Het bestuur kreeg de volgende samenstelling: prof. dr. ir. M. J. M. Bogaerts, voorzitter; ir. J. K. B. Sonnenberg, secretaris; ir. P. A.M. Vos, penningmeester; mr. ir. J. L. G. Henssen, tweede voorzitter; ir. G. Jacobs, lid. De redactie van het Nederlands Geodetisch Tijdschrift be hield de volgende samenstelling: ir. R. van der Schans, eind redacteur; ir. J. Denekamp, ir. P. van der Molen, ir. H. J. Neeft en ir. H. Quee, redacteuren. Als rapporteur van de N.V.G. voor Commissie 1 van de Fédération Internationale des Geomètres (F.I.G.) werd ir. drs. H. A. L. Dekker opgevolgd door ir. H. Quee en als rap porteur voor Commissie 4 werd G. D. Raasveld opgevolgd door ir. W. A. van Gein. Voor de overige F.I.G.-Commissies bleef het rapporteurschap van de N.V.G. als volgt gehand haafd: ir. J. E. Alberda (Commissie 2), ir. H. L. Rogge (Com missie 3), ir. L. A. Koen (Commissie 5), ir. G. Bakker (Com missie 6), prof. ir. G. F. Witt en mr. ir. J. L. G. Henssen (Commissie 7) en ir. G. Homan (Commissies 8 en 9). Op 10 maart overleed prof. dr. ir. W. Schermerhorn, erelid van de vereniging. Op 21 april organiseerde het Instituut voor Bouwrecht in samenwerking met enkele verenigingen, waaronder de N.V.G. in het Nederlandse congresgebouw te Den Haag een congres over „Coördinatie wetgeving onroerend goed". De tijdens dit congres gehouden voordrachten van prof. mr. P. de Haan („Coördinatie van Wetgeving en bestuur") en van prof. dr. ir. M. J. M. Bogaerts („Coördinatie van wetgeving en infor matieverzorging") alsmede een verslag van dit congres zijn gepubliceerd in het N.G.T. van juni 1977. Op 12 en 13 mei organiseerde de vereniging in de Schermer- hornhall van het I.T.C. te Enschede een congres met als thema „Wetenschapsbeoefening in de Geodesie". Het con gres, dat werd gehouden in de vorm van een „poster session" - ook wel wetenschapsmarkt genoemd gaf een goed over zicht van de onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten op geodetisch gebied in Nederland. Ruim 30 van dergelijke acti viteiten werden „geëxposeerd". Het congres werd op beide dagen door ruim 100 personen bezocht en werd besloten met een paneldiscussie onder leiding van prof. ir. G. J. Bruins. Voor het damesprogramma en voor het diner-dansant was weinig belangstelling. Een verslag van het congres is gepubli ceerd in het N.G.T. van september 1977. Op 9 december organiseerde de vereniging in het gebouw van de afdeling Geodesie van de T.H. te Delft een studiedag over het onderwerp „nieuwe gereedschappen in de Geodesie". Op deze studiedag werden de volgende voordrachten gehou- cen: door J. Hagglund (Shell Canada) over „Inertial navi gation", door ir. J. B. van Reij en ir. F. Reneman over „Het interactief systeem van de Afdeling Geodesie van de T.H.", door dr. ir. P. Richardus over „Doppler- plaatsbepaling" en door ir. E. Vermaat en F. W. Zeeman over „Het laserafstand- meetsysteem van het Observatorium Kootwijk". Laatstge noemde voordracht werd gepubliceerd in het N.G.T. van februari 1978. Deze studiedag werd door ruim 140 personen bijgewoond. Een belangrijk internationaal evenement was het F.I.G.- congres dat dit jaar in juni in Stockholm plaats vond. De ver eniging was vertegenwoordigd door de voorzitter, de secreta ris en de tweede voorzitter, terwijl voorts prof. ir. G. F. Witt als vice-voorzitter van Commissie 7, mr. ir. J. L. G. Henssen als president van het O.I.C.R.F. en ir. H. L. van Gent en ir. L. A. Koen als voorzitter resp. secretaris van de F.I.G.- werkgroep Landinformationsystems optraden. In totaal was de vereniging vertegenwoordigd door ruim 20 deelnemers. Verslagen van het F.I.G.-congres zijn te lezen in N.G.T. 1977 op pag. 161 en 177 en in N.G.T. 1978 op pag. 30, 31 en 58. In samenwerking met de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde (N.G.L.) werden de volgende rayon bijeenkomsten gehouden: op 14 februari te 's Hertogenbosch waar de heer M. C. Pasmooy van Ships Radio Service een voordracht hield; op 24 februari te Groningen, waar notaris D. Botje sprak over „Praktijkervaringen van een notaris"; op 29 maart te Zwolle, waar ir. G. A. van Wely en ir. L. A. Koen een voordracht hielden over „De ontwikkeling van de Groot schalige Basiskaart Nederland"; op 15 april te Goes, waar ir. L. Eelkema een lezing hield over „Landinrichtingsaspec ten" en de heren J. Panjer en A. Hartog een lezing hielden over „Loodswezen en radardienst in het district Schelde- mond"; op 22 november te Arnhem waar ir. H. H. Schuringa sprak over „Plaatsbepaling m.b.v. Doppler-satellieten en andere moderne technieken toegepast in de landmeetkunde" en tenslotte op 29 november, waar ir. C. Zeillemaker sprak over „Het Artolproject". NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE JAARVERSLAG OVER 1978 De vereniging telde aan het eind van het verslagjaar 262 leden en 23 studentleden. In de algemene vergadering, gehouden op 2 juni, trad de tweede voorzitter mr. ir. J. L. G. Henssen volgens rooster af, werd ir. W. J. J. van Lent tot bestuurslid gekozen en kreeg het bestuur de volgende samenstelling: prof. dr. ir. M. J. M. Bo gaerts, voorzitter; ir. J. K. B. Sonnenberg, secretaris; ir. P. A. M. Vos, penningmeester; ir. G. Jacobs, tweede voor zitter; ir. W. J. J. van Lent, lid. Eveneens tijdens deze algemene vergadering werd prof. ir. G. F. Witt tot erelid van de vereniging benoemd. De redactie van het Nederlands Geodetisch Tijdschrift onder ging wijziging door het aftreden van de redacteur ir. J. Dene kamp en het toetreden als redacteur van ir. H. L. Rogge. De redactie was aan het eind van het verslagjaar als volgt samen gesteld: ir. R. van der Schans, eindredacteur; ir. P. van der Molen, ir. H. J. Neeft, ir. H. L. Rogge en ir. H. Quee, redac teuren. Een commissie onder leiding van ir. G. A. van Wely deed een onderzoek naar de mogelijkheden tot nauwe samenwerking met de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeet kunde (N.G.L.). Het rapport van deze Commissie werd be handeld in de algemene vergadering, gehouden op 8 december. Op basis van dit rapport besloot de algemene vergadering het bestuur te machtigen het overleg te openen om te komen tot aansluiting van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie bij de Stichting N.G.L. Op de algemene vergadering in juni werd reeds besloten tot samenwerking inzake de organisatie van het congres in 1979. Eveneens tijdens de algemene vergadering op 8 december werd, naar aanleiding van de inwerkingtreding van Boek 2 van het nieuwe B.W., besloten tot wijziging van de statuten van de vereniging. De organisatie van de technische commissies van de Fédéra tion Internationale des Géométres (F.I.G.) onderging een wij ziging inhoudende dat de oorspronkelijke taak van commis sie 3 (vak-literatuur) werd ondergebracht bij commissie 2 ngt 79 103

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1979 | | pagina 17