Agenda Na de oorlog was hij tot 1952 voorzitter van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, in welke functie hij een aantal voor de vereniging belangrijke initiatieven nam. Vanuit dit voorzitterschap was hij namens de Centrale van Hogere Rijksambtenaren enige jaren lid van de bijzondere commissie van overleg bij de Belastingdienst. Een zeer veelzijdig mens die zijn bijzondere gaven van hoofd en hart ten volle ten dienste heeft ge maakt aan de gemeenschap in al haar geledingen. Persoonlijk heb ik hem gekend van april 1948 af. Hij heeft ook mij op mijn eerste schreden op het kadasterpad bijgestaan en ik weet dat ik namens velen spreek die hun opleiding van hem hebben genoten als ik zeg dat hij een welwillend, sympa thiek en bedachtzaam medemens was, die zijn gedegen vakkennis op een bijzonder prettige wijze wist over te brengen. In latere jaren heb ik Frans als vriend meerdere malen adviezen gevraagd bij bepaalde te nemen beslissingen. Met veel respect en bewondering blijft hij als een statige figuur in mijn herinnering voortleven. Een in zijn laatste jaren optredende doofheid maakte het hem steeds moeilijker nog aan allerlei activiteiten deel te nemen. Dit bracht hem in een isolement dat hem zwaar drukte. Een last die hij in zijn laatste levensjaar zo goed mogelijk heeft gedragen. Op 4 april 1979 heeft de crematie in intieme kring plaatsgevonden. Moge de gedachte dat hij in zijn leven veel voor anderen heeft betekend zijn vrouw Aukje, zijn kinderen en zijn kleinkinderen troost schenken in hun verdere leven. L. Snijder ngt 79 2-5 oktober 1979 FIG International Symposium on Modern Technology for Cadastre and Land Information Systems Ottawa, Canada 24-28 september 1979 37. Photogrammetrische Woche Stuttgart 27 en 28 september 1979 Instituut voor Bouwrecht Seminar „Vergunningenstelsels in de bouw" Leeuwenhorst Congress Center Noordwijkerhout 2-4 oktober 1979 Hongaarse Vereniging voor Geodesie en Kartografie Conferentie over: Grootschalige kartering met moderne fotogrammetrische methoden Székesfehérvar, Hongarije 2-5 oktober 1979 FIG-Commissies 3 en 5 International Symposium Modern Technology for Cadastre and Land- information Systems Ottawa, Canada 22 en 23 oktober 1979 Seminar „Interaktive graphische Datenverarbeitung im Vermessungswesen" Technische Akademie Wuppertal 24, 25 en 26 oktober 1979 NGL Jubileum Congres Utrecht 9 november 1979 Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Algemene jaarvergadering J aarbeurscongrescentrum Utrecht 26 en 27 november 1979 Seminar „Luftbildinterpretation und Fernerkundung" Technische Akademie Wuppertal 123

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1979 | | pagina 19