ngt 79 Geraadpleegde literatuur Verslag van de vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde op 2 en 3 november 1885 te Amsterdam. Tijdschrift voor Kad. en Landmk, jrg. 2, 1886, p. 28. Staatscourant 22 april 1891, nr. 93. K.B. van 4 april 1891 nr. 15 (Ambtenaar van het kadaster). C. W. Hoffman, Opleiding tot landmeter van het ka daster. Tijdschrift voor Kad. en Landmk, jrg. 7, 1891, p. 63. Zie ook de „Noot van de redactie" op p. 62 van dezelfde jaargang. Verslag van de Commissie van Prae-advies inzake de opleiding tot Landmeter bij het Kadaster. Tijdschrift voor Kad. en Landmk, jrg. 7, 1891, p. 149. Verslag van de Algemene Ledenvergadering te Gro ningen op 21 oktober 1891. Tijdschrift voor Kad. en Landmk, jrg. 7, 1891, p. 189. Onderwijs aan de Polytechnische School, Tijdschrift voor Kad. en Landmk, jrg. 9, 1893, p. 96. T. A. Polee, De opening der Landbouw Hoogeschool te Wageningen. Tijdschrift voor Kad. en Landmk, jrg. 34, 1918, p. 3. T. A. Polee, De opleiding der landmeters aan de Landbouw Hoogeschool te Wageningen, jrg 34, 1918, p. 83 (zie ook p. 106 van dezelfde jaargang). A. Bijlsma, De gecentraliseerde cursus voor de op leiding tot teekenaar van het Kadaster. Corresponden tieblad der Vereeniging van Teekenaars van het Ka daster en der Domeinen, nr. 41, juni 1939, p. 1. F. Harkink, Verplaatsing van de opleiding van land meters van Wageningen naar Delft. Tijdschrift voor Kad. en Landmk, jrg 51, 1935, p. 193. Mr. J. H. Jonas en F. Harkink, De opleiding van landmeters aan de Technische Hoogeschool te Delft. Tijdschrift voor Kad. en Landmk, jrg 51, 1935, p. 201. J. M. Tienstra, Bij de instelling van de studierichting voor g.i. aan de Technische Hogeschool. Tijdschrift voor Kad. en Landmk, jrg 65, 1949, p. 3. F. Harkink, Diploma geodetisch ingenieur. Tijdschrift voor Kad. en Landmk, jrg 65, 1949, p. 54. Ir. J. E. Alberda, Landmalerens ut dannelse i gene- relle synspunkter og historisk utvikling i Nederland (De opleiding van landmeter, algemene aspecten en historische ontwikkeling in Nederland), Kart og Plan, nr. 3, 1971, p. 122. H. C. van der Hoek, Het gebouw Kanaalweg 4. Lus- trumboek Snellius 1970-75, p. 237. Ir. W. Berends, Het CTO 40 jaar. Open Huis, maand blad van het Ministerie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Derde jaargang, 1979, nr. 7/8, p. 10. Ook gepubliceerd in Geodesia, jrg 1979, nr. 7/8, p. 247. Voorts zijn geraadpleegd studiegidsen en correspon dentiestukken aanwezig in het archief van de Tech nische Hogeschool te Delft. De auteur dankt gaarne allen die behulpzaam waren bij het verzamelen van materiaal voor het schrijven van het artikel. Ook dankt hij degenen, die na de lezing nog aan vullingen of verbeteringen bijdroegen. In het bijzonder geldt dit voor Ir. H. L. Rogge, die de schrijver verraste met de toezending van zijn gedicht „Lauwerblaadjes en Hekelpraatjes", Rijmkroniek van een semester aan het CTO, 1 oktober 1943 -31 maart 1944. LUSTRUMBOEK 1980 LANDMEETKUNDIG GEZELSCHAP „SNELLIUS" Traditiegetrouw zal bij het 8e Lustrum van het Land meetkundig Gezelschap „Snellius" van de afdeling der Geodesie, dat gehouden zal worden in november 1980, een Lustrumboek verschijnen. Het boek zal zoals gebruikelijk een aantal artikelen van wetenschappelijke aard bevatten maar daarnaast zal ook ruimschoots aandacht besteed worden aan de geodesie in de praktijk. Als bijzonderheid valt te vermelden dat voor het eerst, achterin het boek, een naamlijst van alle afge studeerden met hun werkkring zal worden opgenomen. De Lustrumboekcommissie die uit de volgende leden be staat, Evert Roels, voorzitter Hans van der Marei, secretaris Jacques Smeets, penningmeester Paul Koren, public relations heeft met haar werkzaamheden reeds een start gemaakt. Zij zal dan ook in de komende maanden diverse auteurs en adverteerders gaan benaderen. In het boek wilden wij de volgende onderwerpen, die onder het motto „Geodesie dichtbij en veraf" vallen, aan de orde laten komen: - de nieuwste ontwikkelingen op geodetisch gebied die nauw verbonden zijn met onze afdeling - de relatie van de Nederlandse geodesie met het buiten land - artikelen met betrekking tot de Nederlandse geode tische praktijk waarin afgestudeerden werkzaam zijn - Nederlandse geodeten in het buitenland. Bovenstaande opsomming is uiteraard niet limitatief, wij houden ons dan ook sterk aanbevolen voor ideeën uit de beroepspraktijk. Om de mensen die in het boek geïnteresseerd zijn niet teleur te hoeven stellen, zullen wij enkele maanden voor het verschijnen van het boek een voorinschrijving hou den. In dat stadium zullen wij dan ook in kunnen gaan op de definitieve inhoud van het Lustrumboek. Wat de financiële kant van het Lustrumboek betreft zijn wij natuurlijk aangewezen op de steun van het bedrijfs leven. Vandaar dat wij ook langs deze weg willen wijzen op de mogelijkheid om een advertentie in het boek te plaatsen. Voor eventuele suggesties omtrent het opnemen van ar tikelen en de daarvoor te benaderen auteurs of voor meer informatie over het plaatsen van een advertentie, zijn wij telefonisch te bereiken onder het nummer 015-782564 en schriftelijk Lustrumboekcommissie, Thijsseweg 11, 2629 LA Delft. Namens de Lustrumboekcommissie, Jacques Smeets. 137

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1979 | | pagina 11