Berichten ngt 79 vrij in en uit-reizen voor een ieder mogelijk te maken. Reeds eerder was beslist dat in 1986 het congres en dus ook de vergadering van het Comité Permanent in Canada zal plaatsvinden. Zuid-Afrika heeft aangeboden de vergadering in 1987 te organiseren. Hierover zal in 1981 worden beslist. Congresfrequentie. Tot nu toe werden de congressen gemiddeld om de drie jaar gehouden. Het Bureau stelt in meerderheid voor de congressen na 1986 om de vier jaar te hou den, omdat deze frequentie wordt aangehouden door de zusterorganisaties I.S.P., I.C.A. en I.A.G. en kan worden voorkomen dat in één jaar 2 internationale congressen op geodetisch gebied worden gehouden. Tijdens het congres in 1981 zal hierover worden be slist. Nieuwe leden. Het verzoek om toetreding van de Guild of Surveyors uit Engeland werd afgewezen, omdat deze vereniging naast de R.l.C.S. geen extra inhoud kan geven aan de relatie tussen de F.I.G. en de geodeten in het Verenigd Koninkrijk. Het verzoek om toetreding van de Korea Cadastral Survey Corporation uit Zuid-Korea wordt aangehou den tot 1980. Het probleem is dat het hier om een in stituut met medewerkers en niet om een vereniging met leden gaat. Statuten. Vele jaren zijn voorstellen om de definitie van sur veyor in de statuten te wijzigen in behandeling geweest. Nu werd „definitief" besloten de statuten op dit punt ongewijzigd te laten. Samenstelling van het Bureau voor de periode 1981- 1983. Het voorstel voor de benoeming van de Bulgaarse leden van het Bureau 1981-1983 wordt met algemene stem men aanvaard; Prof. V. Peevsky zal als voorzitter op treden. Voor de benoeming van de 3de vice-voorzitter kunnen tot eind 1979 voorstellen worden ingediend (H. R. Dütschler zal als Zwitserse vice-voorzitter op treden en Canada zal de andere vice-voorzitter leve ren). Officiële F.I.G.-talen. Het verzoek om de Spaanse taal toe te voegen aan de officiële F.I.G.-talen Frans, Duits en Engels werd be sproken. Over het algemeen waren de delegaties tegen uitbrei ding van het aantal officiële F.I.G.-talen, omdat dat de organisatie van congressen te kostbaar maakt en het werken in de F.I.G.-commissies te zeer bemoeilijkt. De vraag werd gesteld of wellicht één van de officiële F.I.G.-talen vervangen zou moeten worden door het Spaans. De beslissing hierover zal tijdens het congres in 1981 genomen moeten worden. Rapporten F.I.G.-Commissies en O.I.C.R.F. De voorzitters van de 9 F.I.G.-Commissies brachten verslag uit van de werkzaamheden in het afgelopen jaar, die voornamelijk betrekking hadden op de voor bereidingen voor het congres in 1981 in Montreux. De heer Henssen bracht verslag uit van de werkzaam heden van het O.I.C.R.F. Naar aanleiding hiervan verzocht de president van de F.I.G. de heer Henssen om de dank van de F.I.G. voor de steun, die het O.I.C.R.F. van Nederlandse zijde ontvangt, aan de desbetreffende Nederlandse autoriteiten over te bren gen. J. K. B. Sonnenberg NABESCHOUWING UDM-SYMPOSIUM De in het juni- en septembernummer aangekondigde na beschouwing over het Urban Data Management Sym posium zal, naar de redactie hoopt, in een volgend num mer van het NGT worden opgenomen. SYMPOSIUM „SATELLITE REMOTE SENSING IN THE EIGHTIES" Kring voor Remote Sensing Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie Nederlandse Vereniging voor Ruimtevaart 22 oktober 1979, 9.30-16.20 uur. Aula Technische Hogeschool Delft, Mekelweg 1, Delft. Programma 9.30-10.00 Ontvangst en koffie. 10.00-10.15 Opening en introductie. 10.15-11.00 „Landsat-D and the Tracking and Data Re lay Satellite System", L. S. Walter, Chief Earth Survey Applications Division, NASA. Koffie. „The ESA Remote Sensing Programme", J. Plevin, Application Programmes Depart ment, ESA. Lunch. „The SPOT Satellite Programme and An ticipated Application Potential", G. Weill, Head of the Earth Resources Department, CNES. „User Requirements in Agriculture and Na ture Management", Th. A. de Boer, Ad junct-directeur van het Centrum voor Agro- Biologisch Onderzoek, lid van de Ambte lijke Begeleidingscommissie Remote Sen sing. „Distribution of Remote Sensing Satellite Data, the Role of the National Aerospace Laboratory (NLR) as National Point of Contact". P. Kant, Leider van de Hoofd afdeling Ruimtevaartuigen, NLR. Thee. Evaluatie en paneldiscussie onder voorzit terschap van S. A. Hempenius, Bijzonder Hoogleraar in de Teledectie, Landbouw Ho geschool Wageningen, Hoofd van de Na tuurkundige Afdeling, Internationaal Insti tuut voor Luchtkaartering en Aardkunde (ITC), Enschede. Slotwoord. 11.00-11.15 11.15-12.00 12.00-13.30 13.30-14.15 14.15-14.45 14.45-15.05 15.05-15.20 15.20-16.15 16.15-16.20 Aan het symposium zijn, behoudens de lunch, geen kos ten verbonden. Deelnemers aan de lunch dienen zich vooraf schriftelijk of telefonisch aan te melden bij de heer M. Huster jr., Meetkundige Dienst van Rijkswater staat, Kanaalweg 3b, 2628 EB Delft, tel. 015-569200. De kosten kunnen ter plaatse worden voldaan. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de secre taris van de Kring voor Remote Sensing, A. Rosema tel. 015-562404. 143

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1979 | | pagina 17