Inhoudsopgave 1979 4. Houders van gratis ruilabonnementen op het NGT ont vangen voortaan het nieuwe tijdschrift, tenzij zij aan de secretaris van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie mededelen dit niet te wensen. Indien zij eveneens een gra tis ruilabonnement op Geodesia hadden, komt het nieuwe tijdschrift in de plaats van Geodesia. Het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie vertrouwt dat deze regeling de instemming zal hebben van de lezers van het NGT. Alle correspondentie betreffende het NGT kan worden gericht aan de secretaris van de Vereniging. Namens het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie ir. L. A. Koen, secretaris p/a Waltersingel 1 Apeldoorn 4. Organisations who used to receive NGT free on a reciprocal basis will receive the new journal free on the same terms, unless they inform the secretary of the Nederlandse Ver eniging voor Geodesie that they do not want it. If they were also receiving free copies of Geodesia, the new jour nal will replace Geodesia. The board of the Nederlandse Vereniging voor Geodesie trusts that the readers of NGT will approve of this arrange ment. All correspondence regarding NGT should be directed to the secretary of the Nederlandse Vereniging voor Geodesie. The board of the Nederlandse Vereniging voor Geodesie ir. L. A. Koen, secretary c/o Waltersingel 1 Apeldoorn The Netherlands Artikelen René van der Schans Over het rammelen van coördinaten 1 L. Schipper De Grootschalige Basiskaart van Nederland: een haalbare kaart 8 L. A. Koen The importance of land information systems from the point of view of the F.I.G. 12 P. Richardus en H. H. Schuringa Dopplersatellieten-plaatsbepaling 21 M. Tienstra Enkele bijzondere ontwerpen voor de constructie van pro jectiesystemen in analoge fotogrammetrische instrumen ten 35 J. L. G. Henssen Juridische basis voor Landinformatiesystemen 46 Eveline C. C. Beneder-Blitz Omtrek en inhoud van een geautomatiseerd grondbedrijf systeem 57 J. G. Brouwer Microfilm en archiefbescheiden 65 H. C. Pouls Heeft de geodeet geen belangstelling voor het verleden? 77 B. J. Beers Digitale landschappen 89 J. Denekamp Een nieuwe generatie registrerende tachymeters 107 H. C. van der Hoek Honderd jaar geodetisch onderwijs 129 E. Muller De geschiedenis van het Kadaster 147 C. H. Garcia Leidingentekenaar, een nieuwe cursus 154 René van der Schans Een einde en een nieuw begin voor het Nederlands Geo detisch Tijdschrift 163 Redactie/J. van Mierlo „Het is niet waar dat het allemaal theoretisch geouwehoer is" 164 P. de Haan De toekomst van het kadaster in juridisch-bestuurlijk per spectief 171 Verslagen Het honderdjarig bestaan van de Rijkscommissie voor Geodesie (H. Quee) 74 Verslag van de vergadering van F.I.G.-commissie 3 op 3 t/m 7 april 1979 in Wenen JB. van Reij) 86 Toespraak van de minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening voor het Urban Data Manage ment Symposium op 24 april 1979 100 De grootschalige basiskaart van Nederland in het gebruik 138 Akte van toedeling voor de ruilverkaveling „Gieten- Gasselte" werd met behulp van de computer opgemaakt 141 Verslag van de bijeenkomst van de F.I.G. van 2-7 juli 1979 te Brno 141 Het 7e Europese symposium „Urban Data Management" (M. J. M. Bogaerts) 157 Verslag van de hearing vastgoeddeskundige op 16 no vember 1979 (René van der Schans) 183 Berichten Jaarverslag 1977 Voorlopige Centrale Kaarteringsraad 18 Jaarverslag 1977 van de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers 18 Verschenen rivierkaarten in het tijdvak 1-7-1978 tot 1-1-1979 55 Verschenen rivierkaarten in het tijdvak 1-1-1979 tot 1-7-1979 126 Lustrumboek 1980 Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" 137 Oprichting werkgroep kartografische reproductie 106 Boekbesprekingen Ed Taverne: In 't land van belofte: in de nieue stadt René van der Schans83 P. de Haan, Th. G. Drupsteen, R. Fernhout: Bestuursrecht in de sociale rechtsstaat DE. Rodrigues Lopes) 84 M. F. Boode, 150 jaar rivierkaarten van Nederland (René van der Schans84 J. E. Alberda, Inleiding landmeetkunde (René van der Schans) 182 Ingekomen Naar aanleiding van „Over het rammelen van coördina ten" (Martin Vermeer) 53 ngt 79 187

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1979 | | pagina 27