van zegt, dat is toch verdomd interessant om eens op in te springen, en dat je zegt laten we hier eens wat aan gaan sturen dat weet ik nog niet. Wat ik wel zie - die zelfde moeilijkheden heb je in Neder land ook - hoe krijgt je gezonde ideeën, die ge schikt zijn voor de praktijk, hoe krijg je die in de praktijk geïntegieerd. Ik probeer dat in eerste in stantie via de studenten naar buiten te krijgen. Ik heb eens gezegd op een college: je moet niet alles geloven, bij je Referendarzeit of in de praktijk, je moet niet alles geloven wat je baas zegt. Je moet gelijk vragen: waarom. En niet gewoon slaafs het formulier en de rekenmachine pakken en je rekent het uit. Als iemand toleranties stelt moet je gelijk zeggen: 't is wel goed, maar waarom nou? Eigenlijk een beetje kritische gedachten bijbrengen, maar dat is men eigenlijk niet gewend. Ja, als je dan wat scherpe jongens erbij hebt die dat durven stellen Aan echt onderzoek kom ik nu nog niet toe, ik pro beer er wat aan te doen via iemand die wil promo veren, dat we elkaar een beetje helpen om verder te komen." „Heb je nog bepaalde wensdromen, dat een goede promovendus iets voor je uitzoekt. Een onderwerp waar nou echt eens naar gekeken moet worden?" Denkt lang na: „Tja, er zijn zoveel dingetjes „Heb je nooit eens tegen Baarda gezegd, dat zou nou eens aangepakt moeten worden?" Lange stilte. „Wat er nou is Het werk van Baarda is weinig toegankelijk voor buitenstaanders, met name voor Duitssprekenden. Een heleboel van zijn werk is alleen in het Nederlands verschenen. Wat ik nou zou willen hebben is, dat iemand zich over een stuk van het werk van Baarda buigt, en het dan presen teert in zo'n vorm dat het voor een breder publiek toegankelijk is. Het is dan wel niet helemaal origi neel, maar voor de mensen hier is het wel nieuw. En wat is het hele doel eigenlijk „Beetje cultuur overdracht „en dan gaat het lopen, dan kan je weer verder komen. En dat kost even tijd. „Bij ons in Delft wordt gedacht over verbreding, verandering van het studieprogramma, splitsing in de opleiding eventueel. Dat doet men vanwege de toekomstmogelijkheden van de student. Hoe zit dat nou in Duitsland, is daar ook behoefte aan. Je leest Prof. Van Mierlo achter zijn bureau. Let op de fraaie schrijfset die hij bij zijn afscheid van z'n Delftse collega's ontving. ngt 79 167

Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) | 1979 | | pagina 7