-13- Hoofdstuk 3 Rekentechnische uitwerking Inleiding 3.1 Ponsdocument kavelaanspraakdelen en wensformulier (fig. 3.2.1 en 3.2.2) 3.2 Ponsdocument blokdelen (fig. 3.3) 3.3 Uitlijsting kavelaanspraakdelen per kavelaanspraak (fig. 3.4) 3.4 Uitlijsting kavelaanspraakdelen per blokdeel (fig. 3.5) 3.5 Nog voor de keuze van de beginoplossing maakt de computer per blokdeel een lijst van al le kavelaanspraakdelen die in dat blokdeel een plaatsing hebben. Alleen deze kavelaan spraakdelen kunnen in het betreffende blokdeel toegedeeld worden, geen andere. Of ze al- Het toedelingsproces van ATOR wordt gedeeltelijk met behulp van een elektronische rekenmachine uitgevoerd. Om te kunnen rekenen en om verschillende lijsten te kunnen uitvoeren moet de computer voorzien worden van invoergegevens. Deze worden verkregen via ponsdocumenten en ingevoerd door middel van ponskaarten. In dit hoofdstuk zullen -aan de hand van voorbeelden uit de ruilverkaveling Westerbork- de belangrijkste ponsdocumenten en uitlijstingen worden behandeld. Aan de orde komen: - ponsdocument kavelaanspraakdelen - ponsdocument blokdelen - uitlijsting kavelaanspraakdelen per kavelaanspraak - uitlijsting kavelaanspraakdelen per blokdeel - uitlijsting overboekingsproces - uitlijsting oplossing per kavelaanspraak - uitlijsting oplossing per blokdeel. Deze lijst komt qua inhoud overeen met het ponsdocument kavelaanspraakdelen. De com puter controleert tijdens de uitlijsting of de totale waarde van de kavelaanspraakdelen overeenkomt met de waarde van de kavelaanspraak en geeft zonodig een foutmelding. Tevens rekent hij de waarden van de kavelaanspraakdelen om in procenten van de kavel aanspraak (PKA). Op het afgebeelde blad, vinden we R-l nummer 8858, de Markegenoten van Hp. Het tweede kavelaanspraakdeel van deze rechthebbende heeft vier plaatsingen en komt dus in principe in aanmerking voor overboeking. We zullen de geschiedenis van dit kavelaanspraakdeel in de komende uitlijstingen nagaan. Het wensformulier is zodanig ingericht, dat het mogelijk is de toedelingswaarde, waarvoor de betrokken rechthebbende een wens mag uitbrengen, te berekenen. De bepaling van de kavelaanspraak vindt plaats door van de eigen (in het R 1-register voor komende waarde) het gedeelte, waarvoor een ander mag wensen, af te trekken en het te goed van een ander, waarvoor gewenst mag worden, er bij op te tellen. Aan de achterzijde van het formulier wordt de kavelaanspraak verdeeld in kavelaanspraak delen en worden de plaatsingen en waarderingsfactoren toegevoegd. In de kolom opmer kingen wordt veelal een nadere aanduiding van de plaats binnen het gewenste blokdeel ge noteerd. Deze aantekeningen zijn een hulpmiddel bij het inschetsen van het plan. Het afgedrukte ponsdocument voor de blokdelen spreekt voor zichzelf. De toevoeging van de middelpuntcoördinaten van het blokdeel is een hulpmiddel bij de latere beoordeling van het overboekingsproces.

Ruilverkavelingsbode | 1975 | | pagina 13