3.6 Uitlijsting beginoplossing Uitlijsting overboekingsproces (fig. 3.7.1 3.7 In het algemeen wordt voor de beginoplossing de eerste plaatsing van elk kavelaanspraak- deel gekozen, ook in Westerbork. Van deze beginoplossing kan een uitlijsting gemaakt worden, per kavelaanspraak en per blokdeel. Nodig is dit echter niet, omdat bij de uitlijsting van de eindoplossing meteen de beginop lossing staat afgedrukt, wat directe vergelijking mogelijk maakt, (zie ftg. 3.9) le in dit blokdeel zullen komen is twijfelachtig, want de totale waarde f. 682.532 is zeer veel groter dan de blokdeelwaarde, f. 274.310. Zou de totale waarde kleiner zijn dan de blokdeelwaarde, dan gaf de computer een melding dat het blokdeel blijvend ondervraagd is; hoe hij ook zou overboeken, hij zou het blokdeel nooit voldoende kunnen vuUen. In het blokdeel bevinden zich ook een aantal blokdelen met maar één plaatsing. Die zitten vast, en als hun totale waarde groter was dan de blokdeelwaarde zou de computer een mel ding voor blijvende overvraging geven. In de lijst voor blokdeel 27 treffen we op de zesde regel de Markegenoten van Elp aan, met een eerste plaatsing in dit blokdeel. Sommige andere kavelaanspraakdelen hebben een tweede, derde of vierde plaatsing in blokdeel 27. Van alle uitgevoerde overboekingen wordt een lijst bijgehouden waarin de belangrijkste gegevens die op elke overboeking betrekking hebben zijn vermeld. Op de een na onderste regel vinden we kavelaanspraakdeel 8858.2 van de Markegenoten van Elp terug, met daarbij een groot aantal gegevens. NROV betekent volgnummer van de overboeking, AOKD aantal overgeboekte kavelaan spraakdelen. Als kavelaanspraakdeel 8858.2 is overgeboekt bij de 104e overboeking, is dit het 98e kavelaanspraakdeel met een van de beginplaatsing afwijkende toegepaste plaat sing. Er zijn dus al wat kavelaanspraakdelen meer dan eens doorgeboekt (bijvoorbeeld bij overboeking 93) of teruggeboekt naar de beginplaatsing (overboeking 92). Met de WAARDE van de kavelaanspraakdelen en de blokdelen, en met de sluittermen, is iets merkwaardigs aan de hand. Om reken-technische redenen worden nl. de werkelijke be dragen, die zijn ingevoerd, in het overboekingsproces gedeeld door 300, en in de uitlijstin- gen weer met dit bedrag vermenigvuldigd. Daardoor kunnen de in de overboekingslijst op gevoerde bedragen enigszins afwijken van de exacte bedragen. Voor de einduitkomsten maakt dit niets uit, omdat er dan weer wordt gerekend met de oorspronkelijke cijfers Onder het kopje WFK staan de waarderingsfactoren van het kavelaanspraakdeel, en erach ter het volgnummer en de waarderingsfactoren van de beginplaatsing. In de viervoudige kolom VAN/NAAR is aangegeven van welke toegepaste plaatsing naar welke alternatieve plaatsing is overgeboekt, met volgnummer, blokdeelnummer en bijpassende waarderings factoren. Op de bovenste regel de oude toegepaste plaatsing, op de onderste de nieuwe na overboeking. Kavelaanspraakdeel 8858.2 verhuist van blokdeel 27 naar blokdeel 19 en zal daar ook blijven, gezien het verdere verloop van het proces. Van de blokdelen waartussen overboeking heeft plaats gevonden worden vervolgens een aantal gegevens vermeld: waarde, waarderingsfactoren blokdeel, nummer, beginsluitterm, sluitterm,vóór overboeking. Uit de lijst blijkt dat kavelaanspraakdeel 8858.2 zijn overboe king te wijten heeft aan de voorgaande overboeking. Blokdeel 27 raakte toen van f. 3.900. ondervraagd f. 17.700. overvraagd, en daardoor werd het aantrekkelijk de Markegenoten van Elp te verplaatsen van blokdeel 27 naar het -sinds de beginoplossing onveranderd on dervraagde- blokdeel 19. Ook dit had weer repercussies, zie overboeking 105. Onder het hoofd WAARDEFUNCTIE staat vermeld wat de grootste uitkomst van de waardefunctie was, met erachter het aantal kavelaanspraakdelen met minstens één over boeking met positieve waardefunctie-uitkomst (AKPF), een aantal dat geleiddlijl^ tot 0 moet afnemen. -14-

Ruilverkavelingsbode | 1975 | | pagina 14