-15- 3.8 Uitlijsting oplossing per kavelaanspraak (fig. 3.8) Uitlijsting oplossing per blokdeel (fig. 3.9) 3.9 AKMF is het aantal kavelaanspraakdelen dat de grootste waardefunctie-uitkomst had. Meestal is dit aantal 1, maar bij sommige waardefuncties kan het voorkomen dat meerdere overboekingen het beste zijn. De computer kan dan niet anders doen dan loten, waarvoor een speciale procedure in het overboekingsprogramma is ingebouwd. Tenslotte de BEREIKTE EFFECTEN. Deze worden uitgebreid behandeld in „Waarde- functie en doelstelling in het toedelingsproces”. Kort gesteld komt het hier op neer, dat TOW de totale overgeboekte waarde, d.w.z. de som van de waarden van de overgeboekte kavelaanspraakdelen is, VTO de vermindering van de totale overvraging, WE het vervan- gjngseffect, de som van de waarden die uit blokdelen zijn verwijderd om plaats te maken voor andere, en DSE het doorschieteffect, dat onder andere ontstaat doordat overvraagde blokdelen ondervraagd worden en omgekeerd. Zoals reeds aangekondigd wordt na de voltooiing van het overboekingsproces verkregen eindoplossing in de uitlijsting gecombineerd met de beginoplossing. De eindoplossing wordt steeds volledig afgedrukt, de beginoplossing alleen voorzover die afwijkt van de eindoplossing. Omdat de Markegenoten van Elp zoals we gezien hebben zijn overgeboekt vinden we de beginplaatsing vermeld, naast de toegepaste eindplaatsing. Met behulp van de Contraves tekenautomaat kan het verloop van de laatstgenoemde ef fecten in een grafiek worden weergegeven, (figuur 3.7.2) Ook in de oplossing per blokdeel wordt naast de eindoplossing de beginoplossing afge drukt, nu volledig. Tevens wordt aangegeven, welke kavelaanspraakdelen naar welke blok delen zijn verdwenen uit de beginoplossing, en welke er in de eindoplossing zijn bijgeko men van elders. Op de uitlijsting van blokdeel 19 zullen we daarom de Markegenoten van Elp terugvinden in de kolommen VAN BEGIN en EINDOPL. Onderaan de lijst staande totalen van de verschillende kolommen, met de sluitterm van het blokdeel bij zowel begin- als eindoplossing. Merk op, dat de bedragen nu weer zonder afronding zijn weergegeven.

Ruilverkavelingsbode | 1975 | | pagina 15