-27- Boekhouding en organisatie Hoofdstuk 4: Inleiding 4.1 Inschakelen 4.2 In dit hoofdstuk zullen de boekhoudkundige-organisatorische aspecten bij gebruik van het ATOR-systeem aan de orde komen. Dit zal worden toegelicht m.b.v. de resultaten van de proef gedaan in de Ruilverkaveling Westerbork. Op sommige punten zullen de aspecten praktisch gelijk zijn aan het handsysteem, op an dere punten belangrijk afwijken. - organisatorische aspecten D.w.z. die aspecten die van belang zijn bij het gebruik van het ATOR-systeem in zijn verschillende onderdelen. Hier vallen o.a. onder: - voorbereiding van Plaatselijke Commissie op het gebruik van het ATOR-systeem. - wenszitting: planning van tijd en inzet voor het verzamelen en vastleggen van gege vens; aangeven van de methode. - structureren: planning van tijd en inzet voor het verwerken en ordenen van gegevens; aangeven van de methode. Beide aspecten staan niet los van elkaar en lopen dan ook door elkaar heen bij het in schakelen, rekenen en uitschakelen. D.w.z. de voorbereiding op, het verzamelen van gegevens, het controleren en invoeren en de organisatie daarvan. a. Voorbereiding Onderscheiden wordt: Voorbereiding van de Plaatselijke Commissie In ’t algemeen begint men hiermee in de fase van het opstellen van de richtlijnen van het plan van toedeling. Hierbij tracht men de gedachtenvorming van de Plaatselijke Commissie leden te initiëren en te richten op de doelstellingen van het plan van toedeling. Bij gebruik van ATOR-72-systeem komt erbij, dat men het beleid t.a.v. het opstellen van het kavelin- delingsplan wat concreter probeert aan te geven. Daarnaast moet men de commissie voor- - boekhoudkundige aspecten D.w.z. die aspecten die van belang zijn bij de voorbereiding op en het verzamelen van gegevens, het vastleggen van de gegevens en het controleren van het vastleggen. Volgende punten vallen hier o.a. onder: - stand der werkzaamheden: is het aftrekpercentage berekend; is de keuze grond/geld van art. 13 bekend; is het landschapsplan uitgewerkt; is de bestemming S.B.L.-grond vastgelegd? Het antwoord op deze vragen zal duidelijk zijn invloed hebben op wat en hoe in de volgende fasen zal worden uitgevoerd. - wensformulier: voorafgaand invullen van boekhoudkundige gegevens. - controleren: vóórdat de gegevens in de computer ingevoerd worden, door o.a. ver gelijking R 1 met wensformulier en ponsdocument. Nadat de gegevens ingevoerd zijn d.m.v. foutmeldingen en somcontro- len die door de computer worden uitgelijst.

Ruilverkavelingsbode | 1975 | | pagina 26