•29- - Waarderingstableau fig. 4.2 weiland- akkerland- veredelings- tuinbouw- Hierbij wordt onderscheiden naar belang -* groot, gemiddeld, gering. - Normen voor het structureren In fig. 4.3 wordt één en ander in beeld gebracht. Nadat men bovenstaande fasen doorlopen heeft, zal men trachten een aantal normen op te stellen die in concreto gebruikt kunnen worden bij het structureren. Hierbij kun nen normen onderscheiden worden naar volgende relaties: Uitgaande van de functionele kenmerken wordt per groep bedrijven een tabel samenge steld waarin getracht wordt het belang van de functionele kenmerken per soort bedrijf in de groep aan te geven. Tevens wordt dit voor de andere soorten aangegeven. Hierdoor verkrijgt men een over zicht wat voor welke bedrijven van belang is. Bij het bepalen van de systeemelementen per bedrijf en het belangen afwegen kan het verkregen over- en inzicht goede diensten verrichten. In fig. 4.2 wordt een voorbeeld van een mogelijk waarderingstableau gegeven van een groep agrarische bedrijven. - relatie bedrijven onderling Per groep en soort bedrijf kunnen zekere prioriteiten worden gesteld bij bijv, onge veer dezelfde inbrenggegevens. - strijdigheid beleid, wensen, inbreng Aangegeven moet worden hoe men dit in de computer inbrengt, bijv, door de keuze van de beginoplossing, geven van alternatieve plaatsing, opbouw van de waarderings- factoren. Concentratie Afstand ligging Hoedanigheid Gebruiksbestemming Infrastructuur groot gemiddeld gering gering gemiddeld gemiddeld gering gemiddeld groot gering gemiddeld gering groot groot groot gemiddeld gering gering groot groot - relatie functionele kenmerken - systeemelementen Getracht zal worden maxima en minima aan te geven voor aantal kavels en afstand. Daarnaast kan voor de andere functionele kenmerken worden aangegeven in hoever re van de inbreng mag worden afgeweken.

Ruilverkavelingsbode | 1975 | | pagina 28