-37- 5.1 Vertalen doelstelling in normen 5.2 weide- akker- gemengd- 5.3 Bepalen van de variabelen concentratie afstand (ligging) hoedanigheid gebruiksbestemming In dezelfde bijeenkomsten werd de opbouw van rang en gewicht besproken, samenstelling van de waardefunctie en de invloed van R en G. In een tweetal gesprekken tussen leden van de Werkgroep en de landmeter-deskundige en diens medewerkers werden het ATOR-systeem en de daaruit voortvloeiende boekhoud- kundige-organisatorische aspecten besproken. Dit resulteerde in het volgende waarderings- tableau: Aangezien de richtlijnen tamelijk concreet zijn, waren niet veel aanvullingen nodig. Enke le concretiseringen bijv, concentratie weidebedrijven: afgezien van huiskavel, grond toede len ofwel in één kavel, ofwel minimaal 70 °/o in één kavel. Nadat al enkele malen gestructureerd was bleek de commissie nog volgende gedragslijn te hebben: de beginoplossing altijd volgens het beleid; de wensen wel honoreren, maar dan in de alternatieve plaatsingen. groot minder minder gemiddeld Bij het opmaken van het plan van toedeling is op het Bureau Ruilverkaveling van het Ka daster voor de blokken Dalen, Vries en Sleenerstroom als proef reeds gebruik gemaakt van een gemechaniseerd systeem, dat bekend staat alsMethode rvk. Haagsche-Beemden”. Hierdoor is men ter plaatse al vertrouwd geraakt met het gebruik van de computer in deze fase en heeft men ervaring opgedaan omtrent de systematische benadering die vereist is bij het verzamelen, vastleggen en verwerken van de gegevens. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de Plaatselijke Commissie van Westerbork in de fase van het opstellen van de richtlijnen (zomer ’73), eveneens voorbereid werd op deze benade ringswijze. Mogelijk mede als gevolg hiervan bevatten de richtlijnen voor het plan van toedeling een aantal uitspraken die als basis kunnen dienen bij het opstellen van de normen voor het structureren. Daarnaast werden de rechthebbenden in januari 1974 op grote schaal voorgelicht over wenszitting en plan van toedeling. Het belang van concentratie werd zeer benadrukt. Te vens hebben alle hoofdeigenaren de richtlijnen voor het plan van toedeling ontvangen. minder minder groot gemiddeld gemiddeld minder groot groot ^^-^bedrijven funct. kenm. Hoofdstuk 5 Proef rvk. Westerbork Voorbereiding van Plaatselijke Commissie 1) rekening houden met verschuiving naar betere gronden en hiermee verbonden norm van 10 °/o op- pervlakte-verlies. 2) rekening houden met handhaven van ongeveer dezelfde samenstelling grasland bouwland.

Ruilverkavelingsbode | 1975 | | pagina 34