1.2 Begrenzing gebruik in procedure Fig. 1.2.1 plan van toedeling inrekenen inschetsen plan in geld uitschakelen rekenen inschakelen omschrijving rechten opmaken kavelindelingsplan Het ATOR ’72 systeem houdt zich bezig met het plan in geld. De computer wordt slechts gebruikt bij het rekenen, d.w.z. het uitvoeren van overboekingen om onder- en overvragingen op te heffen. De fase van het plan in geld loopt ongeveer vanaf de vaststelling van de richtlijnen voor het plan van toedeling tot aan het inschetsen van de vakken. Hoewel vrij beperkt, is het toch de belangrijkste fase in het gehele proces: „opmaken van toedeling”. Immers in deze fase moet de structuur van het kavelindelingsplan worden aangegeven, moeten de normen voor het structureren worden opgesteld, moeten de alternatieven worden aangegeven en moet de belangenafweging worden uitgevoerd. Zoals uit het bovenstaande al enigszins duidelijk zal zijn, is het gebied waar computer en ATOR-systeem gebruikt kunnen worden, beperkt. Figuur 1 geeft globaal een overzicht van de werkzaamheden bij het opmaken van een plan van toedeling. jnatuur werd geschikt gemaakt voor gebruik op de P 880 van het C.T.O. en afgestemd op de omvang van de praktijkblokken. Daarnaast richtte de werkgroep zich op de besturing van de boekhoudkundige- organisa torische aspecten van in- en uitschakeling en het vormen van een procedure hiervoor. Na proefnemingen op een drietal blokken, die naar de mening van de werkgroep voldoend bevredigende resultaten opleverden, werd in juni 1974 een rapport aan de Directie gezon den met o.a. de aanbeveling het ATOR-’72 systeem in de dienst Kador in te voeren. Op 3 september 1974 werd door de Directeur een dienovereenkomstige beslissing geno men. -4-

Ruilverkavelingsbode | 1975 | | pagina 4