-9- Plaatsingen en waardenngsfactorcn (zie figuur 2.5.1 2.5 Fig. 2.5.1 PLAATSINGEN EN WAARDER1NGSFACT0REN van kavelaanspraakdeel 9.2 4 3 3 2 1 WAARDER1NGSFACTOREN 2 1 De rekenmachine weet nu nog niet in welke blokdelen de kavelaanspraakdelen kunnen worden toegedeeld. Daartoe is het eerst nodig dat aan elk kavelaanspraakdeel een of meer plaatsingen worden toegekend. Dit gebeurt door op het ponsdocument voorde kavelaan spraakdelen minstens één en maximaal vijf blokdeelnummers in te vullen. Een kavelaanspraakdeel kan door de computer alléén worden toegedeeld in de blokdelen die bij de plaatsingen staan aangegeven, en steeds in één tegelijk. Aangezien er vele kavelaanspraakdelen zijn, elk met een tot vijf plaatsingen, kan als gevolg van het keuze proces dat de rekenmachine zal uitvoeren een zeer groot aantal verschillende „toedelings- plannen” ontstaan: Elke uitkomst, of die nu goed sluit of niet, wordt oplossing genoemd, en het geheel, de som, van alle oplossingen heet oplossingsverzameling. In de gefantaseer de ruilverkaveling, „Achterkerken-Zuid” kon de computer kiezen uit zo’n slordige 1,6. lO1^ verschillende oplossingen! Bij die keuze wordt gebruikt gemaakt van zgn. waarderingsfactoren. Niet elke plaatsing is nl. even goed gezien vanuit het bedrijfsbelang of vanuit de inbreng die de rechthebbende al in het blokdeel had liggen. De plaatsingen kunnen daarom gewaardeerd worden met twee factoren (meestal rang en gewicht genoemd), die elk kunnen variëren van 1 t/m 9 en die van te voren moeten worden bepaald en ingevoerd via het ponsdocument. 3 Rang R 2 Gewicht G J

Ruilverkavelingsbode | 1975 | | pagina 9