97 en meer meters voorkomen, heeft men meermalen ge legenheid gehad waar te nemen. Het is overbodig op het nadeel biervan te wijzen. Ook om deze laatste reden meent de Commissie voor Graadineting en Waterpassing te moeten aandringen op oene hervatting van de werkzaamheden voor de trian gulatie, zooals die in haar brief aan Uwe Exc. van 21 April 1884 N». 162 nader zijn omschreven. De Commissie ontveinst zich niet dat, als aan hare voor stellen wordt gevolg gegeven, zij eene zware taak op hare schouders neemt. In de laatste 6 jaren heb ben zich eenige harer leden buiten hunne veelvuldige ambtelijke bezigheden moeten onledig houden met de voorbereiding en leiding van de metingen en bereke ningen voor de nauwkeurigheidswaterpassing, en thans, erwijl die onderneming nog niet geheel voltooid is, zullen weder eenige van hen een aantal jaren moeten werkzaam zijn met het bestuur van de driehoeksmeting dat in bijna alle andere landen aan afzonderlijk daar voor benoemde personen is opgedragen. In het belang van ons land wil de Commissie ech ter die taak op zich nemen. Zjj kan niet inzien dat het offer dat van de schatkist gevorderd wordt de Re geering moet terughouden. Zes jaren lang werd aan de Commissie een subsidie verstrekt van 20.000, het- hetwelk voor verre het grootste deel aan de waterpas sing, voor het overige aan de azimuth- en lengtebepa lingen aan de betrekkelijk geringe werkzaamheden be steed werd, welke de Heer Stamkart in de drie eerste jaren van het bestaan der Commissie nog verrichtte. Voor de voltooiing van de waterpassing zal nu nog 7

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 101