147 verponding is betaalddeze wordt geïnd van elk perceel of elk verpondings-nummer afzonderlijk. Verder wordt van elk verpondings-nummer een afzonderlijke acte opgemaaktal gaan er bijv. ook tien nummers te gelijk van den zelfden vervreemder of den zelfden bezitter over. Eindelijk is het een gewoonte waarvan belanghebbenden zonder geheele omwerking der bepalingen op de in- en over schrijvingenmoeielijk af te brengen zouden zijn om de eigendomsbewijzen te deponeeren bij de geldschieterswaar door wordt voorkomendat buiten hun medeweten overeen komsten omtrent verhypothekeerde goederen plaats hebben. Als voorschrift geldt, dat bij elke overeenkomst omtrent eigendommen de laatste acte van bezit moet worden overgelegd. Onder deze omstandigheden is elke verzameling van per- ceelenwaarop door een zelfden persoon gelijke rechten worden uitgeoefend, van geenerlei nut; het werk en de daaraan verbonden uitgaven zouden geheel doelloos geschieden Daarom is dan ook bij het ontwerpen der kadastrale boek houding op den voorgrond gestelddat van elk perceel afzonderlijk de uitkomsten der kadastrale opneming, het verband met het oud kadasteren de verwijzing naar den laats ten rechtstitel moeten bekend zijndat elk perceel onmid dellijk zoowel op de kaarten als in de registers moet kunnen worden gevondendat omtrent eiken eigenaar moet kunnen worden nagegaan op welke perceelen hij zakelijke rechten uitoefenten welke perceelen het zijneindelijkdat de registers behooren vatbaar te zijn voor bijhouding. Zoodoende kan het kadaster op de meest eenvoudige wijze aan de voorloopige bestemming beantwoorden. Bij ordonnantie Staatsblad 1880, No. 147, werd nog vast gesteld welk gebruik moet gemaakt worden van de uitkomsten der kadastrale metingen, in de gerechtelijke akten, betreffende den eigendom en andere zakelijke rechten op onroerende goederen. Den 1846,1 September 1881 werd deze ordonnantie in werking gesteld voor de kadastrale afdeeling Batavia (stad

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 151