16 zal dit wel als een axioma beschouwd kunnen worden, zoodat ik met de enkele opmerking kan volstaan die in zoodanig nauw verband met elkander staan dat bij het eene noodwendig op het andere moet gelet wordenzal er een goede regeling van het geheel tot stand komen. In No. 716 van het Weekblad voor Notarisambt en Registratie, wees dë heer Boer reeds op het verband dat er bestaat tusschen het notariaat en het hypothekair-kadastraalstelseldoch reeds veel vroeger was dit ingezien door den Minister van Justitie Borret, toen deze in 1867 eene Staatscommissie be noemde tot herziening van de wetgeving op de eigen domsoverdracht, het hypotheekwezen, en het notaris ambt. De arbeid dezer Commissie heeft tot nog toe het Staatsblad niet mogen bereiken, en het is wel te betreuren dat men na dien tijd alleen aan de herziening van de wetgeving op het notarisambt heeft gedacht. Een lichtstraal mag het daartegenover genoemd worden dat in het jongste ontwerp tot herziening van de wet op het notarisambt, waarin de bestaande bepalingen die tot de hypothekaire boekhouding in betrekking staan, zijn behouden, gedacht is aan een leemte in de voor schriften nopens den eigendomsovergang van onroerende goederen. De bepalingen van het bedoelde ontwerp samengesteld door den heer Sannes, ontvanger der Registratie en Domeinen te Steenwijk, zooals dit is herzien door den samensteller en de heeren Bodaan Moll, notarissen te 'sGravenhage en Arnhem, speciaal wat de vermelde punten betreftschijnen mij een dankbaar onderwerp van bespreking, van veel actueel belangop te leveren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 20