215 bezitting, maar niet minder dan dat alles was het daarom te doen, de feitelijke grenB der dessagronden te kennen, want om die te kunnen nagaan en constateeren moet zij wel en deugdelijk worden aangewezen en zoo noodig afge bakend. Die afbakening wordt urgent, als de dessagrond belend is door domeingrond met dezelfde plantbedekking. Is een stuk dessagrond bedekt met nipa en belend aan domeingrond, evenzeer met nipa bedekt, zonder een stroom of beek als natuurlijke grens, boe dan die grenB te bepalen anders dan door afbakening P Bij eene circulaire (Bijblad 8270) werd dan ook de aanwijzing van de grens en in casu de afbakening verplichtend gesteld. //Door den grond niet meer voor het grijpen te hebben zegt de N. v. T. door tot intensieve bebouwing ge- //noodzaakt te zijn en door de zekerheid van bij volledige //ontginning e. i. bezitter van den grond te worden en langs //dien weg eigenaar de weg tot conversie in agrarisohen //eigendom toch is opengesteld daardoor moet de inlander //het bezit van den grond leeren op prijs stellen." De wedono de aangewezene tusschenporsoon tusschen de gemeentewet en het bestuur de wedono behandelt ook alle zaken, den grond betreffend. Alle aanvragen om ontginning worden bij hem ingebracht, door hem gaan ze hooger op. Van die aanvragen maakt hij de ontgin- ningsbewijzen op naar het vaBtgeBteld model. Zij bevatten den naam van den aanvrager, de aanduiding van de lig ging en uitgestrektheid der gronden en den termijn, bin nen welken de grond moet zijn in bebouwing. Die termijn is voor eene aanvrage van 8 bouw en mindertwee jaar en voor grootere aanvragen naar de uitgestrektheid. In de circulaire van den Directeur van B. B. opgenomen in Bijblad no. 8270 wordt het verlangen te kennen gegeven //dien ter mijn zoo kort mogelijk te stellen en tevens in de besohik- //king op te nemen, welke uitgestrektheid binnen twee jaar //moet ontgonnen zijn en welke uitgestrektheid verder jaar-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 223