223 //dorpen behooreud. Alleen danwanneer een of //ander stukje bebouwde grond in een pereeel moobt geën- //claveerd liggen, en de rechthebbende is genegen van zijn //recht atstand te doen, alleen dan kan dat stukje grond //in den afstand worden begrepen". Het reglement op den verbuur bepaalt dat de aanvrager wordt vrijgelaten de gronden voor zijne rekening te doen opmeten en in kaart brengen nadat is aangetoond, dat de aangevraagde gronden voor uitgifte in huur vatbaar zijn dat de regeering de voorwaarden vaststelt volgens welke de aangevraagde gronden zullen worden uitgegeven dat door het hoofd van gewestelijk bestuur wordt bekend gemaakt en in de Java-Oourant afgekondigd, dat het voor nemen bestaat bij de regeering om gronden in huur uit te geven dat de voorwaarden ter inzage gereed liggen en dat de insohrijvings-billetten by hem, hoofd van Gewestelijk bestuur, moeten worden ingezonden. By voorkeur wensoht de regeering overeen te komen met den eersten aanvrager, mits deze bereid is tot voldoening van de hoogst gestelde huurBchat. Wordt de huur toegewezen, dan houdt dit in de machti ging, tot dat einde eene overeenkomst aan te gaan (Stbl. 1862 Ho. 66). Bechten en verplichtingen van huurder en verhuurder worden vastgesteld by notarieel contract. De verhuur is voor niet langer dan 20 jaren, tenzij voorafgaande machtiging is bekomen van het opperbestuur om een lango ren huurtermijn te bedingen (Staatsblad 1866 en 1864) of tenzij het huurland is bestemd voor den aanplant van klap- perboomen en de bereiding van olie, in welk geval de Gou verneur-Generaal is gemachtigd een huurtermijn toe te staan van 40 jaren (Staatsblad 1867 No. 13). De Agrarische wet van 1870 geeft gelegenheid, om op

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 231