19 besluit van ontslag, in de Staatscourant zal moeten worden openbaar gemaakt. Terwijl deze bepalingen dus, werden ze wet, ook repressief zouden werkenhebben de drie andere hoofd punten een meer preventieve strekking; ze beoogen een betere verhouding tusschen de notarissen onderling. Daartoe is voorgesteld: 1° dat de notarissen niet meer in het geheele arron dissement, waarin hunne standplaats is gevestigd, zullen kunnen instrumenteeren, maar slechts in bepaald aan gewezen gemeenten. Die gemeenten zouden, volgens het oorspronkelijk ontwerp, bij Kon. Besl. vastgesteld wor den volgens het herziene ontwerp bij de wet zelf en zou daarin bij Kon. Besl. slechts verandering te brengen zijn bij de regeling van een nieuwe standplaats en bij vacature. 2®. dat het protocol van den notaris steeds aan zijn opvolger moet overgaan; en 3°. dat ingeval van ziekte of afwezigheid van den notarisof van vacature het notariaat tijdelijk zal worden waargenomen door een candidaat-notaris, aan te wijzen door de betrokken Kamer van Toezichtin het eerste geval op voordracht van den notaris of van zijne huis- genooten. Behalve deze hoofdpunten zijn er natuurlijk ook in de details belangrijke wijzigingen. De verbeteringen van redactiewaardoor geschilpunten, onder de bestaande wet voorkomende, worden opgelost, daargelaten, wil ik wijzen op de volgende verschillen. De noodzakelijkheid dat de verschijnende personen den notaris bekend zijn (een dergelijk vereischte voor de getuigen is bij het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 23