20 herziene ontwerp vervallen) en de bevoegdheid aan den notaris verleend om akten, die buiten het Rijk moeten dienen en die in het buitenland aan bepaalde vormen zijn gebonden, in den vorm in dat vreemde land voor geschreven op te maken, art 45 (ik citeer hier en in het vervolg de artikelen vqn het herziene ontwerp) het vaststellen van een bepaald aantal regelswaaruit elke bladzijde van een akte moet bestaanart. 49het voorschrift dat als de akte uit meer dan één vel papier bestaat, elk blad genommerd en door den notaris en de getuigen gewaarmerkt moet worden (volgens het oorspronkelijk ontwerp ook door een der verschijnende personen) art. 51en dat na de voorlezing der acten aan de verschijnende personen en de getuigen, de notaris den hoofdinhoud daarvan mondeling moet herhalen (volgens het oorspronkelijk ontwerp moesten de partijen hun wil zakelijk in tegenwoordigheid der getuigen her halen) art. 53de vergunning aan den notaris om zijn geregistreerde akten en zijn repertoire aan den inspecteur der registratie tegen re<ju ter naziening aftegevenart. 62; opsomming in één artikel (63) van de gevallen, waarin de akten kracht van authentiek geschrift missenen voorschrift aan den notaris om, waar dit noodig is, en door belanghebbenden wordt verlangd, zoodanige akte opnieuw kosteloos op te maken; de verplichting tot het aanhouden van sommige registers art. 78 en eindelijk een betere regeling van de schadevergoedingen en straffen art. 106—118. Zooals ik reeds in den aanhef opmerkte, zijn de be staande bepalingen die tot de hypothekaire boekhou ding in verband staan, in het nieuwe ontwerp behouden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 24