23 wanneer binnen eene maand daarna aan die uitnoodi- ging niet is voldaan, een relevé der begane overtreding aan den inspecteur der registratie te zenden. Deze beide beslissingen gaan van de m. i. geheel onjuiste stelling uit, dat de in de eene akte begane overtreding, door een andere akte gedekt kan worden. Redenen worden voor die stelling niet gegeven en ik zou ook niet weten, welke er voor zouden aangevoerd kunnen wordenm. i. zullen, als de wet eenmaal is overtreden, ook al de gevolgen door die wet daarop gesteld, moeten toegepast worden. Als men dit aanneemt, en men let op het naar mijne meening juiste beginsel, door den Hoogen Raad aangenomendat de wet is overtredenals het vermelde kadastrale nommer niet het juiste is, dan zou de notaris telkensals niet geheel aan de wet voldaan was f 10,— boete hebben te betalen, waarschijnlijk meer dan de kosten der voorgestelde verplichte recti ficatie zouden bedragen. En dan zoumeen ik, de be paling wel zóó preventief werkendat er weinig onjuiste aanduidingen in de akten zouden voorkomen, Bg zoodanige strikte toepassing der wet zou de door den heer Boer voorgestelde bepaling dus vrij over bodig zijnvooral omdatzooals hij zelf erkentde notarissen «niet alleen steeds geregeld aan het voor- schrift der wet hebben voldaan, maar in den regel «ook, als er fouten waren begaan, hebben meegewerkt, «om die'te herstellen, waar dat mogelijk was". De fouten en vergissingen, die ten aanzien van de hypothekaire boekhouding zich voordoenzullen, meen ik, dan ook niet zoozeer een gevolg zijn van notariëele akten, maar wel van onderhandsche (doch daaraan is

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 27